Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ozzy Osbourne sešel: I přes Parkinsonovu chorobu ale vzpomíná na nejšílenější okamžiky své kariéry

Zdroj: Profimedia.cz, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
NAROZENINY
Princ temnoty Ozzy Osbourne slaví už 72. narozeniny. Jeho život byl plný skandálů, drog a dalších podivností. Nyní sice bojuje s Parkinsonovou chorobou, přesto se nehodlá usadit a odchod do hudebního důchodu zdaleka neplánuje. Letos mu koncerty přerušil obávaný koronavirus, on ale plánuje, že se v roce 2022 zase vrátí na hudební pódia, kde to rozjede tak, jak to dovede jen on sám. Zase to bude pořádná jízda.

Ozzy Osbourne, jehož skutečné jméno je John Michael Osbourne, je zpěvákem, kterého po světě zbožňují miliony fanoušků. Je sice úplně jiný než ostatní, ale právě proto je stále tolik populární.

Ozzy Osbourne v Black Sabbath

Do povědomí všech se dostal jako frontman heavymetalové skupiny Black Sabbath. S kapelou vydal několik alb, která šla ve světě neskutečně na dračku. V roce 1979 se ale osamostatnil a vydal se cestou sólového zpěváka.

Jeho kariéra šla raketovým tempem nahoru a v roce 1989 vystoupil dokonce na Moskevském mírovém festivalu. Bylo to poprvé, co se západní hudební hvězda objevila na území tehdejšího SSSR.

Ozzy Osbourne a jeho reality show

Pak společně se svou ženou Sharon, kterou si vzal v roce 1982 poté, co se rozvedl s Thelmou Riley, založil Ozzfest, což byl první hardrockový festival, který hledal a zároveň i představoval nové talenty. Zisk z tohoto festivalu byl pokaždé velký, a proto Ozzy jeho značnou část vždy věnoval na dobročinné účely.

Hodně populární byla také reality show The Osbourns, ve které se manželé Osbournovi objevovali i společně se svými dětmi. Těch má Ozzy mimochodem šest – Jessicu, Louise, Aimee, Kelly, Jacka a nevlastního syna z prvního manželství Elliota. Tato show však byla hodně kontroverzní a mnohdy toho odhalovala více, než by měla.

Ozzyho manželka Sharon porazila rakovinu

Ozzyho děti velmi brzy přičichly k drogám, Osbourne však v rozhovoru pro GQ popřel, že by to bylo právě kvůli jejich reality show. „Byly to děti, které se nechaly vést do barů a klubů a tam se dostaly k práškům a dalším věcem,“ uvedl. Jejich show ale skončila poté, co Ozzyho manželka Sharon onemocněla rakovinou tlustého střeva a jejich děti i nadále neúspěšně bojovaly s drogami.

Osbourne v té době plánoval přerušit kariéru, u Sharon ale pochopení nenašel. „Chtěl jsem ukončit koncerty, ale ona řekla: vypadni odsud,“ prozradil v rozhovoru pro portál gq-magazine.com.uk. „Chemoterapie z ní tu rakovinu vyrazila. Byla tak nemocná, chemoterapie byla vlastně horší než ta rakovina,“ dodal.

Ozzy Osbourne a jeho největší skandály

Populární anglický zpěvák však svou ženu taky podváděl, čehož dodnes velmi lituje a teď už by to prý neudělal. Sharon si s ním ale prožila i horší peklo. Osbourne se jí totiž jednou pod vlivem drog dokonce pokusil zavraždit, Sharon však zachránilo nouzového tlačítko, které stihla zmáčknout. Ozzy Osbourne byl následně převezen do vazby, manželka však obvinění stáhla a její muž zůstal půl roku v léčebně. Přesto se pak manželé k sobě vrátili.

Osbourne, který má svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy, toho ale má za sebou daleko více. Lidé po celém světě mají například v paměti, jak Ozzy ukousl hlavu živému netopýrovi, zatímco on si myslel, že se jedná o atrapu, kterou hodil na pódium jeden z fanoušků. Toto krvavé číslo však rychle skončilo, protože zpěvák putoval ihned do nemocnice, kde ho museli očkovat proti vzteklině.

To však nebyla jeho jediná zkušenost s pojídáním živých tvorů. Jednou v opilosti v nahrávací společnosti ukousl část hlavy živé holubici. „Vyděsilo to všechny. Poté mi zakázali vstup do budovy. Málem mě z ní také shodili,“ uvedl Ozzy.

Ozzy Osbourne a koronavirus

Držitel několika ocenění Grammy měl taky v životopisném filmu The Dirt od Mötley Crüe šňupat mravence u bazénů. „To je dost dobře možné, ale nepamatuji si to,“ svěřil se. V té době totiž sjížděl kdeco a v rauši byl častěji, než je zdrávo.

Nyní je ale Ozzy Osbourne zklidněný a drží se v klidu a teple domova, protože ví, že jeho nemoc a koronavirus by nešly moc dohromady. Ven chodí pouze s rouškou, i když ji dvakrát v lásce nemá. Taky má okolo sebe lidi, kteří nemoc prodělali. Jeho vnučky koronavirus zvládly s přehledem, ovšem jeho producenta nemoc změnila a teď je z něj jiný člověk, protože byl blízko smrti. I proto má Ozzy k celosvětové pandemii respekt.

Související články

Další články