Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Oživovali ji 20 minut: Mámu tří holčiček zabil blesk, schovaly se v bouři pod strom

Zdroj: youtube.com
Děčínsko
Matka a její tři dcery byly na dovolené na Děčínsku. Když je bouřka zastihla venku, schovaly se pod vysoký smrk. To nebylo dobré rozhodnutí. Do stromu udeřil blesk. Dívky utrpěly zranění, ale jsou mimo ohrožení života. Jejich čtyřicetiletá matka ale zemřela na zástavu srdce.

V úterý odpoledne se nad obcí Vysoká Lípa na Děčínsku přehnala bouřka. Pod vysokým smrkem se chtěla schovat čtyřicetiletá žena a její tři děti. Rodina trávila dovolenou v kempu Mosquito. Do stromu, pod kterým hledala skupinka úkryt, ale udeřil blesk. Matka i její tři dcery skončily v nemocnici. Děti jsou po zásahu lékařů mimo ohrožení života, ženě se ale zastavilo srdce a později zemřela.

"Paní se při té bouřce schovala pod strom v obci mezi domy, které měly hromosvody, a jeden z těch blesků udeřil do toho stromu, pod kterým stála," uvedl pro televizi Prima starosta obce Vysoká Lípa Marek Kny.

Život se čtyřicetileté ženě pokoušeli zachránit i lidé, kteří slyšeli, jak blesk do stromu udeřil. Už před příjezdem zdravotníků se ji snažili oživit. "Jsem tu paní pomáhal oživit. Než přijeli policajti a sanitka, bylo to 20 minut," uvedl pro Primu jeden z občanů, kteří se snažili rychle pomoci.

Meteorologové i lékaři varují, že při bouřce není dobré schovávat se pod vzrostlé stromy, které na blesky fungují jako hromosvod. Pokud vás bouřka zastihne venku, je dobré jít na volný prostor, jako je třeba louka. Také není dobré v bouřce rybařit nebo držet v ruce předměty, které mohou blesk přitáhnout.

Související články

Další články