Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pokus o útok na Babiše: Útočník na mě vzal kudlu a pistoli, řekl premiér

Pokus o útok na Andreje Babiše: Včera sem přišel borec a chtěl mě napadnout!
Zdroj: Facebook Andreje Babiše
napadení

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že se ho ve středu pokusil napadnout ozbrojený muž. Útočník s pistolí a nožem byl zadržen na vrátnici Úřadu vlády ČR, řekl Babiš. Předseda vlády o případu informoval ve videu na svém facebookovém profilu, když odpovídal na emotivní dotaz muže nespokojeného s protiepidemickými opatřeními.

Premiér Andrej Babiš uvedl, že kvůli opatřením proti šíření onemocnění covid-19 čelí výhrůžkám. "Včera sem přišel takovejhle borec a chtěl mě napadnout," řekl dnes premiér, který ukázal fotografii, na které je vidět pistole, nůž či vrhací hvězdice. "Policie ho zpacifikovala na vrátnici," dodal Babiš.

Mluvčí pražské policie dnes večer na dotaz ČTK řekl, že ví o incidentu na úřadu vlády. "Víme o něm, zadokumentovali jsme ho a pražská policie ho prověřuje," řekl mluvčí Jan Rybanský. Podrobnější informace k případu by policie mohla sdělit v pátek.

Není to poprvé, kdy premiér Babiš čelil výhrůžkám. Na konci února v diskusním pořadu CNN Prima News uvedl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Policie potom střežila premiérův dům.

Podezřelý muž byl zatčen ve Španělsku a policie ho obvinila za vydírání. "Ten pán mi napsal omluvný dopis," uvedl Babiš v půlce dubna. O měsíc později se muž dohodl se státním zástupcem na dvouletém podmíněném trestu a soud dohodu schválil.

Související články

Další články