Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ozbrojený muž se zmocnil autobusu s cestujícími: Drží v něm 20 lidí, zazněla střelba

Ozbrojený muž se zmocnil autobusu s cestujícími: Drží v něm 20 lidí, zazněla střelba
Zdroj: archiv utkarshs88
Ukrajina
Na Ukrajině v centru města Luck od úterního rána vyjednávají policisté s mužem, který se zmocnil autobusu s 20 lidmi. Muž je ozbrojený výbušninou a přítomné drží jako rukojmí. V autobuse se společně s rukojmími zabarikádoval.

Portál Ukrajinská pravda informoval o děsivém případu, kdy se ozbrojený muž s výbušninou zmocnil autobusu s 20 lidmi. Tajná služba SBU, jak uvádí onen deník, ujistila, že se opravdu nejedná o cvičení. Protiteroristické středisko SBU se na operaci podílí. Incident se odehrává v ukrajinském městě Luck, kde žije více než 200 tisíc obyvatel.

Na místě už padlo několik výstřelů, které vzešly od muže, jenž se v autobuse zabarikádoval. "Autobus s prostřílenými okny stojí u divadla. Není známo, zda jsou uvnitř ranění," uvádí televize 112 na svém webu.

Muž, který se autobusu zmocnil, podle policie na sociálních sítích neustále opakuje, že je nespokojen se systémem v zemi. Policisté s ním vyjednávají po telefonu, ale zatím neznají žádné jeho požadavky.

Místo obklíčili příslušníci speciálních jednotek s automatickými zbraněmi. Policie uzavřela centrum města, na místě jsou i ozbrojené transportéry a Národní garda. "Vyvíjíme veškeré úsilí proto, aby byla situace vyřešena bez obětí. Průběh situace mám osobně pod kontrolou," informoval na sociální síti prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj.

Související články

Další články