Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Ověřené rituály, které tě uzdraví! Vyzkoušíš je taky?

Zdravé rituály vám ulehčí život.
+ Další 2 fotografie
Být zdravý je to nejdůležitější, o co bychom měli usilovat. Pokud jste neustále unavení, ve stresu a na zdravé jídlo nemáte žádný čas, jste na nejlepší cestě k celkovému kolapsu. Pokud chcete tedy své zdraví napravit, naučte se dodržovat pár rituálů, které vám zaberou jen malou chvilku každý den.

Žijeme v době civilizačních nemocí a stresu. Je zapotřebí zpomalit, jíst střídmě a nepodceňovat ani fyzickou aktivitu. Díky špatnému životnímu stylu trpíme až desetkrát více nádory, kardiovaskulárními chorobami i demencemi.

Pokud se tedy chcete naučit žít zdravě, rada je jednoduchá. Naučte se jíst potraviny s nízkým obsahem nasycených tuků, cukru i sodíku. Dále by vaše strava měla obsahovat dostatek ovoce i zeleniny. Velmi se doporučuje tzv. středomořská strava, což jsou mořské ryby, které do těla dodávají omega-3 mastné kyseliny. Dále nezapomínejte na přísun ořechů, řepkového oleje a celozrnných potravin.

Ptáte se, jak má vypadat váš den, který je obohacen o zdravotní rituály? Ráno vstanete a nezapomenete na bohatou snídani. Nezapomenete ani na svačinu, oběd, svačinu a večeři, s tím, že snídaně je nejbohatším jídlem dne a pozvolna ubíráte. Večeře by pak měla být jen salát nebo čirá polévka.

Během dne si nezapomenete dělat krátké přestávky na čaj nebo na kávu, a jakmile ucítíte, že se dostáváte pod tlak nebo do stresu, prostě na chvilku vypnete. Nezapomeňte si najít v týdnu i čas pro nějakou fyzicky náročnou aktivitu. Spánek by měl být dlouhý 6–8 hodin a rozhodně byste se neměli přespávat například o víkendech.

Zní to jednoduše, nemyslíte? Teď už jen stačí dodržovat to.

Mohlo by vás zajímat

Další články