Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Ovčáčkova učitelka: Jiří patřil k nejméně bystrým žákům, píše v otevřeném dopise

Jiří Ovčáček patřil k nejméně bystrým žákům, píše v otevřeném dopise jeho učitelka
Zdroj: profimedia
Dopis

Jiří Ovčáček se na střední škole neřadil k bystrým žákům. Vyplývá to z dopisu, který na Pražský hrad zaslala jeho bývalá učitelka ze strakonického gymnázia, která v textu kritizovala jak svého studenta, tak prezidenta Miloše Zemana.

Prezident Miloš Zeman (76) obdržel dopis od bývalé učitelky svého tiskového mluvčího. Žena ze strakonického gymnázia v něm mimo jiné uvádí, že mluvčí Jiří Ovčáček (42) patřil k nejméně bystrým studentům. Citace z otevřeného dopisu zveřejnil na svém Twitteru Libor Stejskal, editor Deníku N.

"A je asi symbolické, že Vy jste si za tiskového mluvčího vybral muže, který kdysi patřil k mým nejméně bystrým studentům,“ píše v dopise kromě dalších sdělení učitelka. Jiří Ovčáček, který je známý svými často kontroverzními tweety, zatím na sociálních sítích na tuto poznámku nijak nereagoval.

Dopis se ovšem nezabývá jen Ovčáčkem, ale jeho hlavním smyslem je výzva pro prezidenta Miloše Zemana, aby upustil od některých svých kontroverzních kroků a chování. „Pane prezidente, prosím Vás, když už jste se rozhodl, že nám nebudete nijak prospívat, aspoň prosím tolik neškoďte,” píše učitelka.

Jak se Stejskal k textu dostal, vysvětlil v komentářích: „Ten otevřený, podepsaný dopis poslala paní učitelka na adresu pana prezidenta a do redakcí významných médií. Nevím, jestli ho někdo zveřejní. Možná pan prezident. Ale spíš asi ne, takových dopisů mu zřejmě bude chodit víc,“ napsal Stejskal.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy