Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Ovčáček kvůli rumu přirovnal Evropskou unii k nacistické říši!

Ten to zase vymyslel.
Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček ve čtvrtek přirovnal Evropskou unii k nacistické říši kvůli kauze s tradičním českým rumem. Svůj výrok vynesl na Facebooku, kde si ho všimli i v zahraničí. Ovčáček zkritizoval EU a tento názor považuje za nedotknutelný, protože je jeho soukromý.

„Říše se rozhodla, že se v protektorátě nebude pít tuzemák. A basta!“ uvedl Ovčáček na svém Facebooku a přidal k tomu článek týkající se tohoto sporu.

„Dosud mě nikdo na Hradě neupozornil na to, že by mu to vadilo,“ opáčil mluvčí Ovčáček na dotaz iDNES.cz, zdali mu to na Hradě někdo vytkl. „Všiml jsem si, že to vadí jen novinářům devótním k Evropské unii. To přirovnání je naopak velmi přesné, v roce 1943 také zakázala Říše pěstování chmele na Mšensku,“ řekl v pátek Ovčáček.

V diskusi na Facebooku Ovčáčka varovali, že tento výrok je už přes čáru. Jedním z nich byl i Ivan Přikryl, bývalý vedoucí Úřadu vlády za premiéra Jiřího Paroubka. „Ale Jiří, to zas bude zahraniční tisk citovat. Říše a protektorát, to je za hranou. Blázniví bruselští úředníci je lepší,“ uvedl Přikryl. Ovčáček na to zareagoval.

Ovčáček čelí opravdu silné kritice. Další z komentářů pod příspěvkem byl od Philipa Marlowa, který Ovčáčkovi připomněl, že to byl právě Miloš Zeman, který na Pražském hradě nechal vyvěsit vlajku EU. „Jiří, a proč tedy nevyšplháte na Hrad a nesejmete vlajku nacistické deposcie, kterou tam slavnostně vyvěsil pan Zeman, a následně ji rituálně nespálíte na nádvoří před Svatovítskou katedrálou? Dnes ve výročí dne naší státnosti by to bylo symbolické, jak dlouho ještě náš národ bude trpět přidušený pod okovanou botou nacistického okupanta? Nemáte odvahu? Jen naprostý kašpar nebo blázen si na svůj dům vyvěsí vlajku nebo nějaké instituce a pak o ní mluví jako nacistickém Německu,“ napsal v komentářích Marlowe.

Celou rumovou záležitost v poslední době Evropská unie dost řeší. Podle studie se v tuzemáku nachází látka, která způsobuje rakovinu. Více ZDE.

Související články

Další články