Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Outsider a Insider: Nemožné postavy seriálu Docent. Hysterický Vetchý, nesnesitelná Ramba a ňouma Trojan

+ Další 4 fotografie

Nový seriál Docent od režiséra Jiřího Stracha má hvězdné obsazení. V hlavních rolích se objevil coby postava geniálního akademika Ivan Trojan, jeho parťačkou je Tereza Ramba a nadřízeným není nikdo jiný než Ondřej Vetchý. I když si pořad diváky získal a těší se velké oblibě, my jsme se v našem podcastu Outsider a Insider rozhodli promluvit o tom, co nám na minisérii vadí. 

Odrazující postavy

Třídílná minisérie České televize Docent se dá považovat za nový fenomén. Krimipříběh, ve kterém spolupracují na starých nevyřešených případech a zároveň rozplétají závažný zločin uznávaný akademik Ivan Trojan a policistka Tereza Ramba, je sice plný slavných herců, přesto jsou jejich postavy poněkud k nesnesení.

Jednou z nejvýraznějších, ale zároveň divácky nejnáročnějších je postava policistky Fousové, kterou ztvárňuje herečka Tereza Ramba. Ačkoli se své úlohy zhostila dobře, charakter její role je natolik protivný, že odradila od zhlédnutí seriálu nejednoho sledujícího.

Ňouma a hysterka

Naprosto iracionální je i hlavní role docenta v podání Ivana Trojana. Místo váženého a vzdělaného akademika, který by měl být respektovanou posilou týmu kriminalistů, je postava intelektuála stereotypně degradována na ňoumu a nešiku s nízkým tlakem. Trojan, neboli docent Stehlík, je navíc věčným otloukánkem šéfa vyšetřovatelů Ondřeje Vetchého, který je, stejně jako i v Případech 1. oddělení, nepříjemný hysterický bručoun.

Celé video podcastu Outsider a Insider si můžete pustit v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy