Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Oumuamua jako mimozemská civilizace? S TÍMHLE přišli vědci

Zdroj: Profimedia
Šlo o mimozemšťany?
Vědci jsou jako na trní. Nemůžou totiž rozluštit jednu záhadu. Ani po roce, co k nám jako první těleso přiletěl z jiného hvězdného systému vesmírný objekt Oumuamua se neví, zda šlo o mimozemskou civilizaci nebo ne.

Je to více než rok, co k nám přiletěl vesmírný objekt jménem Oumuamua. Havajsky to znamená posel. Jedná se pravděpodobně o první těleso, které přiletělo z jiného hvězdného systému a následně zmizelo. Vědci si s tím lámali hlavy více než rok.

Teorie amerických odborníků z Harvardovy univerzity dokazuje, že už tak netápou. Hovoří o tom, že skutečně mohlo jít o mimozemskou civilizaci. Zřetelné důkazy ale pořád chybějí. Těleso se chovalo zvláštně. Otáčelo se kolem své osy každých sedm hodin. Oumuamua navíc měnila svou rychlost a mátla vědce čím dál víc.

Harvardská studie příliš nekonkretizuje. Jen říká, co je všechno možné.

Někteří tvrdí, že výzkum zmíněných vědců není správný. Nesouhlasí s ním třeba vědec Don Lincoln z instituce Fermi National Accelerator Laboratory, příslušící pod americké ministerstvo energetiky, Chicagskou univerzitu a Universities Research Association. Článek publikoval na webu CNN.

Když byla Oumuamua loni v říjnu spatřena poprvé, mělo se za to, že se jedná o běžný asteroid, i když byl doutníkovitého tvaru o délce 400 metrů a šířce 40 metrů.

Oumuamua byla chvíli považována i za kometu s nízkou aktivitou zejména kvůli svému tvaru a pohybu. Oumuamua se od Slunce vzdalovala rychleji než běžný asteroid. Kde je pravda, zatím nikdo neví.

Související články

Další články