Řeč je o Ondřeji Báborovi, manželu Míši Noskové (35), který neprošel už přes výběr v divadle. Nijak mu to ale nevadí, spíš naopak.

Naštvalo ho, že se do finále nepodívá holandský sympaťák Victor Peeters a znepokojení dal jasně najevo. „Tak teď se Superstar fakt předvedla. Představuji vám zde naprostého vítěze soutěže, kterého právě porota vyřadila a nepostoupil,“ napsal k výsledku semifinále kluků a hned pokračoval.

„Zřejmě další, který nechtěl podepsat hloupou otrockou smlouvu. Tohle je opravdu otřes. Ale Victore, klobouk dolů, absolutně bombovej výkon se vším všudy!“ prohlásil Ondra bez okolků. Samozřejmě jsme se ho zeptali, co přesně ví o obsahu smluv.

„Vím jen o málu, co tam stálo v minulých ročnících. Ale i to stačilo a je jasné, že zpěvák, jako byl Victor, takovou smlouvu nemohl podepsat. Proto se ho zbavili,“ svěřil se eXtra.cz fešák.

„Co konkrétně v těch smlouvách je, to nechci rozebírat. Bavil jsem se o tom s Jirkou Zonygou, který byl sice v X-Factoru, ale to je to samé. Je to smlouva, která brání jakékoliv vlastní seberealizaci a činí z lidí poslušné ovce,“ sdělil nám pobouřeně Bábor.

Samozřejmě se můžeme podivovat nad tím, proč do takové soutěže vůbec šel, když o podobných praktikách produkcí dávno ví, nicméně nedá se říci, že by neměl pravdu.

Už v roce 2011 probíhal v této věci skandál. Ve smlouvách finalistů bylo, že další čtyři roky museli být poslušní jako ovečky, bez souhlasu pořádajících televizí si nemohli skoro ani upšouknout.

„Je to smlouva s ďáblem,“ tvrdil Martin Harich, někteří se dokonce rovnou obraceli na právníky. Většina ze soutěžících ale chtě nechtě podepisuje, protože kdyby to neudělali, do finále se nepodívají. A možná také záhadně prohrají, přestože by byli lepší než ostatní.