Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Otřesy slovenské vlády: Kvůli popravě novináře končí i Ficova žhavá asistentka!

Krásná Mária Trošková musela skončit ve své funkci.
Zdroj: archiv, Facebook
+ Dalších 16 fotografií
Vyšetřování mafiánské popravy slovenského novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny K. nabírá na obrátkách. V dopoledních hodinách už rezignoval ministr kultury Marek Maďarič (Smer-SD). A teď přišla řada na další osoby z okolí premiéra Roberta Fica. Ve svých funkcích končí jeho asistentka Mária Trošková tajemník bezpečnostní rady státu Viliam Jasaň.

Mária Trošková a Viliam Jasaň nařčení z kontaktů s lidmi z prostředí italské mafie popřeli. Jejich konec ve funkcích požadovala opozice, kterou podpořila i koaliční strana Most-Híd. Ještě v úterý se premiér Robert Fico za dvojici stavěl.

Na Slovensku to v těchto dnech vře. Web Aktuality.sk zveřejnil závažný text, který zavražděný Ján Kuciak už nestihl dokončit. V článku je detailně popsáno napojení italské mafie na vládní stranu Smer.

Nyní již bývalá premiérova asistentka Trošková se už ocitla v hledáčku policie. S podnikatelem Antoninem Vadalem v minulosti založila společnost GIA Management. Právě Vadal měl podle slovenských médií nejmocnější italská mafii ‘Ndranghetě zajišťovat přepravu zboží. Podezření na Slovensku budí i obchodní kontakty Viliama Jasaně.

„Spojování našich jmen s tímto ohavným činem (vraždou novináře) některými politiky či médii je absolutně za čárou. Vzhledem k tomu, že naše jména jsou zneužívaná v politickém boji proti předsedovi vlády Robertu Ficovi, rozhodli jsme se až do vyšetření tohoto případu opustit své pracovní pozice na Úřadu vlády,“ uvedli Jasaň a Trošková ve společném prohlášení. Oba také vyjádřili soustrast rodině Kuciaka a jeho partnerky.

Už v dopoledních hodinách oznámil demisi slovenský ministr kultury Marek Maďarič (Smer-SD). Premiér Robert Fico a ministr vnitra Robert Kaliňák rezignaci odmítli.

Související články

Další články