Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Otřesný zážitek z nemocnice v Kadani: Vy jste ta s covidem, řvala sestra na ženu se zánětem ledvin

Otřesný zážitek z nemocnice v Kadani: Vy jste ta s covidem, řvala sestra na ženu se zánětem ledvin
Zdroj: archiv Aleny W.
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Velmi nepříjemnou zkušenost s nemocničním personálem sdílela na sociální síti Alena W. Ta se ve středu už při cestě do práce necítila dobře a následně začala pociťovat bolesti kloubů, hlavy, bolest zad a zimnici. Teplota jí během chvíle vystoupala nad 38 stupňů a její dcera musela volat do nemocnice v Kadani. Tu Alena druhý den navštívila a setkala se s jednáním, jaké nemá obdoby. Zatímco trpěla v bolestech kvůli zánětu ledvin, jedna ze zdravotních sester ji před čekárnou plnou lidí bez důkazů osočila z toho, že je nakažená covidem-19. Redakce zjišťuje reakci nemocnice.

Nemocnice v Kadani se potýká s drsnou kritikou poté, co se jedna z pacientek rozhodla na sociální síti podělit o svou otřesnou zkušenost s tamním personálem. Zatímco sama Alena W. si byla jistá tím, že trpí akutním zánětem ledvin, nemocnice s ní automaticky zacházela, jako by byla nakažená koronavirem

Když ve středu večer nebyla Alena schopná už ani mluvit, musela její dcera volat do nemocnice v Kadani. Personálem jí bylo řečeno, že má vydržet do rána, kdy bude rozhodnuto, co s ní budou dělat. Noc musela žena přečkat s teplotou téměř 40 stupňů a bolesti na levé straně zad ji utvrdily v tom, že má akutní zánět ledvin. Nemocí už si jednou prošla, a proto věděla, jak se projevuje.

Druhý den ráno Aleně teplota mírně klesla, na nic ale nečekala a vydala se do nemocnice. „Přijali nás na urgentním příjmu v Kadani. Jedna sestřička na chodbě nevybíravým způsobem vykřikla. ‚Vy jste ta s tím covidem? Tady nemůžete sedět. Běžte támhle do rohu.' To jsem se opravdu cítila super,“ popsala Alena nepříjemný zážitek.

Čekání na pomoc

Aleny se lékaři ujali po 45 minutách strávených na chodbě. Okamžitě jí řekli, že má příznaky koronaviru. „S nikým jsem do styku nepřišla, v práci pracuju sama, chodím ale na zimák se synem na trénink. A pan doktor mi vlastně vynadal, že jsem nezodpovědná a chodím mezi lidi. Co když byli v zahraničí? Znovu mu odpovídám, že mě bolí ledviny,“ vysvětlila Alena.

Žena musela v bolestech podstoupit odběry krve a výtěry z nosu a krku. Moč jí ale nebyla odebrána a nedostala ani nic, co by jí ulevilo od bolesti. Po hodině čekání Alenu poslala zdravotní sestra domů s tím, že má brát prášky proti bolesti a ráno jí zavolají s výsledky testů na covid-19

Když Alena přijela domů, teplota se jí na chvíli snížila. Její stav se ale začal zhoršovat, začala zvracet a teplota znovu stoupla. „Dcera s přítelem šíleli a už se volala záchranka. Čekali jsme 35 minut, než někdo dorazil. Sanitka přijela z Chomutova. Odvezli mě zpět do Kadaně na urgentní příjem. Už dávno měli v systému, že mám negativní test na covid a ani mi nebyli schopni zavolat tak, jak slibovali,“ popsala Alena, která tou dobou trpěla v bolestech.

Lékařka udělala Aleně rozbor moči. „Paní doktorka okamžitě odebrala moč, v ní nález jako prase. Bílkovina, krev. Napsala mi antibiotika s tím, že zavolá na lůžkové, aby mě hospitalizovali,“ napsala Alena. Ta se ale hospitalizace nedočkala - prý pro ni neměli místo a poslali ji tak znovu domů.

Záchrana v jiné nemocnici

Skutečné pomoci se Alena dočkala až poté, co její přítel dalšího dne ráno jel za její obvodní doktorkou. Ta byla po vysvětlení situace velmi naštvaná a Alenu poslala do nemocnice ve městě Most. Až tam se dočkala zacházení, jaké očekávala v Kadani.

Po 10 minutách čekání dorazil za Alenou lékař a okamžitě ji přijal. „Okamžitě udělal sono a rovnou na lůžko. Úplně jiný přístup. Během dne jsem měla v žíle 5 lahví na bolest a antibiotika. Provedeno CT a samozřejmě zánět ledvin,“ napsala Alena, které se konečně alespoň trochu ulevilo.

„Jaké je ponaučení? Panika před covidem zastiňuje všechny ostatní nemoci, které jsou tomu trochu podobné. Raději ji nebudeme léčit, nechceme ji v nemocnici, ona má covid. Tak, milá kadaňská nemocnice, jdi do p*dele,“ dodala Alena, která doufá, že její příběh bude pro ostatní poučením a pomůže jim podobné situace zvládnout lépe.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy