Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Otřesný zážitek cestujících z vlaku u Českého Brodu: Jeden proletěl vagonem a zastavil až hlavou o kabinu

+ Dalších 10 fotografií
V úterý ve večerních hodinách došlo k tragické nehodě v Českém Brodu. Strojvůdce osobního vlaku měl projet návěstidlo Stůj a narazil do dalšího vlaku. Srážka si vyžádala přes 30 zraněných a jednoho mrtvého, podle dostupných informací by mělo jít právě o onoho strojvůdce. Na sociálních sítích se objevil příběh jednoho z cestujících...

Velké neštěstí se událo na kraji Českého Brodu kolem desáté večer, když osobní vlak narazil do poštovního. Strojvedoucí měl projet na červenou a nehodu tím způsobit. Na místě zasahovaly všechny integrované záchranné složky, hasiči museli evakuovat všechny cestující. Z vlaku dostali celkem 35 zraněných lidí, z toho 4 z nich vážně

"Do zdravotnických zařízení v Praze byly převezeny více než tři desítky zraněných osob, z toho 2 s vážnými zraněními, 8 se středně těžkými, ostatní by měli být zraněni lehce. Na místě poskytuje prvotní péči i policejní krizový intervent," uvedla policie na Twitteru krátce po půlnoci.

Obětí nehody je zřejmě sám strojvůdce soupravy

Podle ČTK se stal obětí nehody onen strojvůdce osobního vlaku, který zůstal zaklíněný v kabině. Zpočátku byl pohřešován, po evakuaci byl vlak prohledán a bylo nalezeno lidské tělo. Srážka vlaků musela být pořádná. Uživatel na Facebooku Daniel U. zveřejnil příspěvek o tom, co mu vyprávěl kolega z práce.

"Můj kolega měl známé ve vlaku, co se rozstřelil u Brodu o poštovní vlak. Byli v prvním vagonu. Jeden z nich se prolétl vagonem a zastavil až hlavou o přepážku, za níž zemřel strojvůdce. Měl štěstí. Až na tržné rány a otřes mozku je v pořádku," popsal Daniel příběh, který mu vylíčil kolega.

Není to však první nehoda, která se na železničních tratích udála. V prvním červencovém týdnu došlo k otřesné čelní srážce dvou vlaků na Karlovarsku. Celý článek si můžete přečíst zde I tam šlo pravděpodobně o chybu strojvedoucího, který nepočkal na projíždějící vlak.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy