Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Otřesný případ z Německa: Otčím utýral dvouletého Tima, podle pitvy došlo i na zneužívání

Otřesný případ z Německa: Otčím utýral dvouletého Tima, podle pitvy došlo i na zneužívání
Zdroj: profimedia.cz
Vražda dítěte
Brutální případ týraní a zneužívání dítěte řeší kriminalisté v Německém Querfurtu. Policisté během neděle zatkli matku a otčíma dvouletého Tima F., který v sobotu večer zemřel. Právě nevlastní otec měl chlapce doslova umučit k smrti, přičemž ho podle pitvy dokonce sexuálně zneužíval.

Případ, který až nápadně připomíná utýrání Marečka Josefem Kučou, nyní otřásá Německem. Podle deníku Bild zavolala matka zavražděného chlapce Uta F. (36) v sobotu večer záchranku s tím, že její malý syn má zdravotní potíže. Přivolaný lékař na místě objevil bezvládné tělíčko Tima, které se pokusil resuscitovat, bohužel však bezúšpěšně. Zatímco se doktor pokoušel o záchranu chlapečka, v dětském pokoji si v klidu pospával Timův otčím Dennis K.

Tělo dvouletého dítěte bylo následně převezeno do nemocnice na pitvu, která odhalila šokující okolnosti jeho smrti. „Pitva odhalila zranění, která svědčí o brutálním sexuálním zneužívání a týrání,“ řekl státní zástupce Klaus Wiechmann. Podle něj podlehl Malý Timo vážným zraněním, která utrpěl na hlavě a hrudníku.

Matka i otčím jsou už ve vazbě

Policie neváhala a začala otřesný případ prošetřovat. Hned v neděli dokonce zatkla jak otčíma, tak i jeho partnerku „Muž byl zatčen za trestný čin sexuálního zneužívání dítěte, matka je obviněna ze špatného zacházení s dítětem,“ uvedl Wiechmann.

Podle výpovědi sousedů rozhodně nešlo o idylický pár. Matka je totiž závislá na drogách. „Jen zřídka se objevila s chlapcem venku. Naposledy jsem je venku viděla loni v říjnu. Chlapce jsem jen slyšela, jak běhá po bytě. Naposledy v pátek večer,“ řekla sousedka Diana Kroliková.

Vyšetřování je teprve na začátku a kriminalisté zatím nemají jasno, co se v bytě událo a kdo dítě zabil. Vše ale zatím ukazuje na otčíma. „Pokud Dennis K. zabil Tima, aby zakryl zneužívání, mohl by být obviněn z vraždy,“ uvedl Wiechmann.

Související články

Další články