Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Otřesný případ dvou ANDÍLKŮ (2, 4) má pokračování: Chování matky je nepochopitelné!

Zdroj: Profimedia.cz
strašné
Od víkendu řeší slovenská policie otřesný případ odložení dvou malých dětí, které jejich matka posadila do taxíku a z Česka je poslala na Slovensko k jejich údajné babičce. Taxikář údajné babičce děti dovezl, ta však nestačila zírat. Podle jejích slov si není vědoma toho, že by měla nějaká vnoučata, a natož v Česku.

Příběh dvou odložených dětí má pokračování. V Kysucích se měla objevit žena, která nepopírá, že děti do taxíku posadila a vyslala na Slovensko. V současné době ale dvouletý chlapeček a čtyřletá holčička stále zůstávají v dětském domově v Medzilaborcích.

Na ženu, která nezastírá, že sourozence posadila do taxíku, je podle serveru Novinky.sk podáno trestní oznámení. Mezitím o dvě opuštěné děti projevil zájem jejich pravoplatný strýc. Podle deníku Pravda měl strýc stihnout již oficiálně požádat soud o svěření dětí do své péče.

"Naším úkolem je nyní kontaktovat českou stranu prostřednictvím centra pro mezinárodněprávní ochranu dětí a mládeže. České orgány rozhodnou, jaké budou další kroky - jestli seženou někoho, kdo se o děti v České republice postará, anebo je tam budou muset umístit do nějakého zařízení," řekla mluvčí sociálky Jana Lukáčová.

"Policie v Čadci případ řeší jako podezření z trestného činu odložení dítěte. Víc informací z důvodu ochrany práv dětí poskytovat nebudeme," dodala mluvčí policie Jana Baloghová.

Související články

Další články