Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Otřesný případ domácího násilí: Muž schválně polil svou těhotnou přítelkyni vařící vodou

Louisi změnilo domácí násilí život, vystudovala práva, aby mohla přesně
takové lidi, kteří jí ublížili, strkat za mříže.
Zdroj: archiv

Když se Lousia tehdy v roce 2005 ve svých devatenácti letech stěhovala za svým vyvoleným Scottem do jeho rodného města, neměla ani tušení, jak moc ji tenhle vztah ovlivní. A začal skvostně, ovšem postupem času se z něj stal učebnicový příklad toho, jak se drobné nátlaky, které žena z lásky ignoruje, vystupňují až na finální, a hlavně fatální, úder. A jsou i takové, které za to zaplatí životem. Což se Lousii naštěstí nestalo.

I tak si ale ponese památku na celý život. Mladá dívka si našla v Kilburnu, v severní části Londýna, práci a myslela si, že ji čeká se Scottem spokojený život. Občasné jeho koukání do dna vypité lahve ignorovala, nekontrolovatelné záchvaty žárlivosti přikládala hluboké lásce a jeho vzteklounství pramenilo přece z toho, že je cholerik. A navíc po nějaké době čekala první dítě.

Na konci třetího měsíce, přesně na Silvestra roku 2007, se ale Scott napil více, než měl. Vyčítal jí, že svého psa miluje více než jeho, a když se Lousia bránila křikem, dokonce na ni vytáhl nůž. Nakonec se uklidnil, ale vztek a vlastní malost v něm potichu čekaly na správnou chvíli. A když si Lousia šla dělat čaj, nenapadlo Scotta nic odpornějšího než svou gravidní přítelkyni polít litrem vroucí vody.

Lousia utrpěla popáleniny na 20 % procentech svého těla jen díky vlastní schopnosti zachovat chladnou hlavu: „Nic si nepamatuju, jen najednou strašná bolest na hrudi, běžela jsem do koupelny namočit ručníky a okamžitě jsem si zavolala sanitku. Scott se dokonce nacpal během převozu ke mně a zůstal v nemocnici. Když jsem se po operaci probrala, řekla jsem lékařům, co se stalo, a oni ihned zavolali policii. Hrozně se tomu divil, že ho zatýkají, nakonec dostal tři roky. Utrpěla jsem takový šok, že jsem se rozhodla pro potrat. Jeho dítě jsem prostě donosit nechtěla,“ svěřila se Lousia serveru Daily Mail.

Nyní je jí sedmadvacet let a pomalu končí studium práv. Chystá se ihned nastoupit jako koncipient na státní zastupitelství a sama pomáhá obětem domácího násilí. Bez přítele, bez dítěte, ale naprosto spokojená sama se sebou. Jen ze Scotta má pořád strach. Po roce a půl ho totiž pustili za dobré chování. Hotový andílek…

Související články

Další články