Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Otřesný nález! V Norsku našli v telefonech uprchlíků snímky z poprav Islámského státu

Otřesný nález! V Norsku našli v telefonech uprchlíků snímky z poprav Islámského státu
Zdroj: twitter.com
Opravdu hrozný pohled se naskytl Norům. S přílivem uprchlíků v posledních měsících se do rukou Norů dostaly jejich telefony a tablety. Když se do nich podívali, našli fotky a videa z poprav Islámských zajatců. Je dost pravděpodobné, že se do země dostali s imigranty i teroristé.

Běženci měli ve svých telefonech ještě fotky, kde pózují s uříznutými hlavami a končetinami. Všude byly symboly Islámského státu.

Norové se podle šéfa norské policejní jednotky Erika Hauglanda nemusí strachovat o život. I když se takové fotky našly, nemusí to znamenat žádnou hrozbu. Uprchlíky žádající o azyl norská policie totiž pečlivě prověřuje

„Mohli být svědky něčeho hrozného a chtějí ukázat světu, co se tam děje. Anebo s sebou takticky nesli symboly organizace, po jejímž území prchali,“ upozornil Haugland.

Navzdory tomu ale unikly informace o manifestu Islámského státu. Teroristé v něm říkají, že se chystají zneužít uprchlickou krizi Přes utečence se mají do Evropy dostat jejich bojovníci.

Kvůli pařížskému masakru ze 13. listopadu je jasné, že se jim to bohužel daří. Několik teroristů, co mají na svědomí hrůzný útok ve Francii, přesně takhle do Evropy přišlo.

Jak budou uprchlickou krizi a obavy z terorismu vlády jednotlivých států řešit, vás budeme informovat.

Související články

Další články