Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Otřesné! Zloděj při loupeži uškrtil stařenku!

Zdroj: Policie ČR
zločin

Ohavný zločin spáchal zloděj v části Olomouce. Při vloupání do rodinného domu tam uškrtil čtyřiaosmdesátiletou ženu. Následně se schoval ve vedlejším domě.

Ve středu brzo ráno přijali policisté oznámení o možném vloupání do rodinného domu v olomoucké místní části Nedvězí. Po příjezdu na místo policejní hlídka v jednom z pokojů našla čtyřiaosmdesátiletou majitelku bez známek života. Vše nasvědčovalo tomu, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Případ si proto okamžitě převzali krajští kriminalisté. Tentýž den odpoledne policisté zadrželi hned ve vedlejším objektu muže, kterého podezřívali ze spáchání tohoto činu.

Čtyřicetiletého muže tak stíhají pro vraždu. Zadržený nejprve jakoukoli vinu odmítal, později se však pod tíhou důkazů přiznal. Z dosavadního šetření zatím vyplynulo, že do domu vnikl s úmyslem loupit a že čin pravděpodobně spáchal po předchozím užití drog. Majitelku nejprve fyzicky napadl a vzápětí ji rdoušením a škrcením usmrtil. Dům pak ještě delší dobu prohledával. Teprve poté, co jej vyrušil syn majitelky, který se náhodou probudil, z místa utekl a ukryl se v sousedním, zatím neobydleném domě.

Muže nyní čeká soud. V případě odsouzení mu pak hrozí až dvacet let za mřížemi nebo i výjimečný trest.


Související články

Další články