Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Otřesné snímky z domu hrůzy v Prešově: Po schodišti a střeše zůstala jen obří díra

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 12 fotografií
neštěstí
V sobotu večer byly hasiči zveřejněny první záběry z prešovského paneláku, ve kterém došlo k výbuchu plynu. Po schodišti a střeše zůstala jen veliká díra a podle statiků by dům měl být srovnán se zemí. Při tragédii mělo zemřít osm lidí, po poslední oběti se ale stále pátrá.

Z domu, který několik let obývala spousta rodin a který byl nazýván domovem, je nyní jen chátrající budova. Po schodišti a střeše zbyla jen obrovská díra. Panelák už prohlédli statici, ti se shodli na tom, že by bylo nejlepší ho zbourat.

„Vrchní poschodí jsou ve velmi špatném statickém stavu. Pravděpodobně se bude muset udělat asanace budovy. Vzhledem k situaci je to nejlepší řešení,“ řekl statik Jozef Polák serveru Korzar.sme.cz.

O tom, co se v budově odehrálo podle hasičů, promluvil ředitel prešovských hasičů Ján Goliaš. „Řeknu to natvrdo, s předělávkou a stavebními úpravami tohoto celého bytového domu hasiči nesouhlasili. Byly tam porušeny některé předpisy. To mohlo způsobit pád schodiště, kvůli čemuž jsme nemohli evakuovat vnitřek. Byla to svévole majitelů bytového domu,“ uvedl.

Po poslední nezvěstné osobě se stále pátrá, ta by podle záchranářů měla být ve 12. patře. „Hasiči tuto osobu zatím nenašli. Dvanácté podlaží bylo nejvíc zasaženo detonací a následným intenzivním požárem. Celkově se předpokládá, že počet obětí na místě neštěstí je osm, ale potvrzených a nalezených je stále sedm,“ uvedla policie.

Související články

Další články