Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Otřesné! Šílený učitel se seznámil s mužem na seznamce a pak ho snědl

Zdroj: Profimedia.cz
německo

Před zemským soudem v Berlíně v úterý stanul učitel, který podle obžaloby zabil jiného muže a pak snědl část jeho těla.

Ze sexuálně motivované vraždy s kanibalistickým pozadím obvinila prokuratura v Berlíně jednačtyřicetiletého učitele. Ten měl zabít jiného muže a pak sníst část jeho těla.

Státní zastupitelství uvedlo, že Němec loni v září zabil v bytě v berlínské čtvrti Pankow 43letého německého montéra, s nímž se nedlouho předtím seznámil na internetové seznamce. Chybějí přitom jakékoliv náznaky toho, že oběť s usmrcením souhlasila, tvrdí prokuratura.

Korpulentní obviněný, jehož jméno není známo, se rozhodl nevypovídat, sdělili jeho obhájci. Při zahájení procesu v soudní síni celou dobu mlčel.

Kanibalismus muže sexuálně vzrušoval

Žalobce Martin Glage vyjádřil přesvědčení, že motivem činu byl kanibalismus a touha dosáhnout sexuálního uspokojení. Muž si podle něj dopředu vyhledával detailní informace na takzvaných kanibalistických fórech. Zajímal se například o to, "jak se zabije člověk a jak se následně pojídá" a rovněž jak nejlépe vraždu zamaskovat.

Na stopu muže přišli kriminalisté poté, co zhruba měsíc po vraždě našli náhodní kolemjdoucí kusy kostí, u kterých se později ukázalo, že patří pohřešovanému 43letému muži. Obviněný byl zatčen v listopadu, když se při domovní prohlídce našly "nástroje na řezání mrtvol a chladicí zařízení" a kromě toho i "mnoho krve oběti".

Nalezeno bylo nakonec téměř celé tělo. "Bylo vidět, že mrtvola byla rozřezána a byly odstraněny některé části těla, které stále chybějí," řekl státní zástupce první den procesu. Obviněný učitel matematiky a chemie podle něj použil sdílené auto, aby části těla rozvezl na více míst.

Podobnost s dalším případem

Vražda připomíná případ takzvaného kanibala z Rotenburgu, který zabil a snědl svého známého a byl za to odsouzen na doživotí. Armin Meiwes se v březnu 2001 přes internet seznámil s berlínským inženýrem Berndem Brandesem, když hledal někoho, kdo se chce nechat zabít a sníst. Oběť za ním přijela, Meiwes ji opil a omámil prášky a nejprve jí odňal genitálie, které potom společně pojídali. Když druhý muž po ztrátě krve upadl do bezvědomí, Meiwes ho podřízl a postupně snědl asi 20 kilogramů jeho masa. Svůj čin si Meiwes natáčel na video.

Související články

Další články