Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Otřesná zpráva: Dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela prohrál boj se zákeřnou rakovinou

Otřesná zpráva: Dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela prohrál boj se zákeřnou rakovinou
Zdroj: koláž eXtra.cz / IG: @ondrej_buchtela
+ Dalších 6 fotografií
Smrt sportovce
Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela, který bojoval se zhoubným nádorem na srdci, je po smrti. Na Instagramu o tom informovala jeho přítelkyně Anna. Rakovinu mladíkovi diagnostikovali teprve v polovině května...

„Nebojte se o něj, povstane na věčnosti," uvedla přítelkyně Ondřeje Buchtely Anna na jeho instagramovém účtu. Bývalému hokejistovi Chomutova nebo Benátek nad Jizerou diagnostikovali rakovinu 14. května. "Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Poslední 2 týdny byly hodně zvláštní pro mě i pro celou rodinu. Jestli se dá život během 2 dnů přehodit vzhůru nohama a úplně od základu zpřeházet priority, tak Vám říkám že to jde," svěřil se Buchtela na svém Instagramu.

Od té doby Buchtelův příběh pohnul celým Českem. Na jeho podporu vznikl transparentní účet, na který lidé posílali peníze. Vybralo se neskutečných 3,7 milionů korun a na účet přispěly i hokejové hvězdy, jako třeba Jakub Voráček nebo David Krejčí. Fotbalista Petr Čech dokonce vydražil své rukavice, aby částku věnoval na pomoc Buchtelovi. Peníze pak měly jít na nákladnou léčbu v cizině, protože v Česku není žádný odborník na léčbu vzácného sarkomu na srdečním svalu.

Na to ale nakonec bohužel ani nedošlo.

K tragédii se vyjádřil i prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Život je občas nesmírně krutý. Vážné onemocnění, které u Ondřeje propuklo, vyvolalo obrovskou vlnu hokejové solidarity a z ohlasů, které jsme obdrželi, vím, že všichni na něj budeme vzpomínat jen v nejlepším. Jménem Českého hokeje chci vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině, nejbližším i kamarádům,“ vyjádřil svou lítost Král.

Talentovaný obránce byl odchovancem Slovanu Ústečtí lvi, oblékal i dres Pirátů Chomutov nebo HC Benátek nad Jizerou. Za svou krátkou kariéru se dostal i do české reprezentace. V té prošel všemi mládežnickými kategoriemi.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy