Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Otřesná vražda v Lošově u Olomouce: Muž odstřelil syna své přítelkyně jako psa

Zdroj: Profimedia
VRAŽDA
V Lošově u Olomouce zastřelil podle policie po předchozí potyčce na ulici pětačtyřicetiletý muž syna své přítelkyně. Čtyřiadvacetiletý mladík zemřel na místě. Podezřelého vzápětí policisté odzbrojili a zadrželi. Muž, který nebyl v minulosti stíhán, byl obviněn z vraždy, hrozí mu až 18 let vězení. Skončil ve vazbě, informoval dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Tragédie v olomoucké části Lošov se odehrála ve čtvrtek večer, policisté o ní informovali v pondělí. Policisté na místo vyrazili po oznámení o rvačce a střelbě mezi dvěma muži. „Policisté pohotovostního a eskortního oddělení krajského ředitelství za 16 minut od přijetí oznámení hlásili, že poblíž místa střelby odzbrojili a zadrželi podezřelou osobu,“ uvedl policejní mluvčí.

Podle prvotních informací se pětačtyřicetiletý muž po požití alkoholu pohádal se čtyřiadvacetiletým synem své přítelkyně. Spor odehrávající se na ulici přerostl ve fyzickou potyčku, kterou starší z mužů zakončil střelbou na mladšího, uvedl policejní mluvčí. „Ten i přes rychlý příjezd a poskytnutou první pomoc ze strany zdravotnické záchranné služby na následky zranění zemřel,“ upřesnil Hejtman. Dodal, že zadržený byl držitelem zbrojního průkazu a střílel z legálně držené krátké střelné zbraně. Za motivem útoku zřejmě stál osobní spor.

V Olomouckém kraji jde letos o první dokonanou vraždu. První pokus o ni však kriminalisté vyšetřovali již v první polovině ledna na Olomoucku, kde osmačtyřicetiletá žena bodla svého manžela. O dva roky starší muž skončil v péči lékařů Fakultní nemocnice v Olomouci. V lednu policisté vyšetřovali také smrt čtyřiadvacetiletého cizince v Hranicích na Přerovsku, stejně starého muže však obvinili z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Loni kriminalisté v Olomouckém kraji vyšetřovali tři vraždy a šest pokusů o ni, všechny byly objasněny.

Související články

Další články