Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Otřesná šikana v hokeji: Nováčky nutili kopulovat se zvířaty, zneužívali je i košťaty

Otřesná šikana v hokeji: Nováčky nutili kopulovat se zvířaty, zneužívali je i košťaty
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Skandál
Zámořský hokej má další skandál. Rok poté, co NHL řešila šikanování hráčů ze strany trenérů, s ní nyní zmítá kauza zneužívání nováčků. Ti v nových týmech často podstupují různé přijímací rituály, které bývají mnohdy nevinné a má jít o vtip. O tom, že se srandičky mohou zvrhnout v sexuální násilí a ponižování, se rozhodli promluvit dva bývalí hráči Daniel Carcillo a Garret Taylor.

Zpívání trapných písniček, povinnost nosit převleky nebo schovávání oblečení řeší snad každý nováček ve sportovním týmu. Často jde o vtípky starších spoluhráčů, kteří si své nové kamarády dobírají. Na internetu kolují mraky videí z těchto přijímacích rituálů a málokdo je považuje za špatné. Pak ale existují i jiné "srandičky", mnohem otřesnější a daleko za hranou akceptovatelnosti.

O tom, jaké to je čelit rituálům, které jsou spíš už násilnou šikanou, se rozpovídali dva bývalí hráči. Kanaďan Daniel Carcillo (35) a Američan Garett Taylor (29) se rozhodli zažalovat všechny kluby v nižších zámořských soutěžích OHL, WHL a QMJHL. Důvodem prý je, že tolerují zneužívání nováčků právě při přijímacích rituálech. Sami měli být oběťmi brutální šikany ze strany starších spoluhráčů. Jejich podnět teď bude řešit Nejvyšší soudní dvůr v Ontariu.

Museli konzumovat sperma

A že nešlo o žádné banální vtípky, potvrzuje i výpověď obou hráčů. Ti měli čelit například sexuálnímu zneužívaní, kdy jim starší spoluhráči strkali do análních otvorů hokejky, násady od košťat či dokonce jídlo. Nováčci také museli konzumovat moč, výkaly a sperma. Aby toho nebylo málo, spoluhráči jim přivazovali těžké předměty ke genitáliím, nutili je masturbovat nebo kopulovat se zvířaty, případně museli namáčet svá přirození do pálivých omáček. V porovnání s těmito bestiálními praktikami, které bývalí hráči popsali v obžalobě, je pak konzumace velkého množství alkoholu a drog z donucení jen malá věc.

Další zvrácenosti pak popisuje přímo Carcillo. „Během sprchování seděli nováčci nazí uprostřed koupelny. Starší hráči na ně plivali a močili. V průběhu vstoupil minimálně jednou trenér Perry, zasmál se a zase odešel,“ citoval hráče magazín The Hockey News. Podle Carcilla byly násilné "vtípky" na denním pořádku.

Carcillo například popsal i to, jak vypadá takzvaná nováčkovská raketa. „Starší hráči posadili nováčky do vozíku na prádlo. Rozeběhli se s ním tak rychle, jak jen šlo, proti zdi. Hráči tady utrpěli často zranění, klidně upadli i do bezvědomí,“ vzpomíná hráč, který se probojoval až do NHL, kde získal dokonce dva Stanley Cupy.

O šikaně se ví

Oba hráči přitom měli nováčkovskou sezonu v úplně jiných týmech. Carcillo nastupoval v Sarnii, Taylor naopak v Lethbridge, tudíž zažili úplně jiné spoluhráče. Násilné praktiky ale byly podobné. The Hockey News se proto spojil s hráčem, který působil v Sarnii ve stejné době jako Carcillo. Ten sice spoluhráče neměl zneužívat, ale o této šikaně věděl a celou věc reportérům potvrdil.

„Je to systémový problém, který tady existuje už dlouho. V hokejovém prostředí je dobře známo, že ke zneužívání dochází. Jenže soutěže na dané případy reagují velmi pomalu, takže se tím umožňují další takové věci. To je důvod, proč se objevují stále nové případy,“ vysvětluje právní zástupce obou hráčů, kteří doufají, že díky jejich žalobě se situace v juniorských soutěžích změní.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy