Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Otrava bedlami? Rodina skončila v ostravské nemocnici, snědli houby ze zahrady

+ Dalších 9 fotografií
fotogalerie
Rodina z Mariánských Hor na Ostravsku skončila v nemocnici po otravě hub, které byly nasbírány na zahradě. Podle mykologa se mohlo jednat i o bedly zahradní. Konzumaci této houby odborníci rozhodně nedoporučují.

Bolesti břicha, sucho v puse a závrať. Takový průběh měla otrava hub u tří lidí, kteří v pondělí skončili ve dvou ostravských nemocnicích. Ošetřen musel být osmašedesátiletý muž a dvě ženy (46 a 20 let).

"Podle zjištěných informací předtím rodina nasbírala houby na zahradě a použila je jako součást připravovaného pokrmu,“ uvedl pro idnes.cz mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Záchranáři neupřesnili, co přesně rodina snědla.

Mohli se otrávit houbami, které byly zapařené. Ve hře může být i pečárka zápašná. Tento druh houby je nejedlý a citlivým jedincům může způsobit lehkou otravu.

Je také ale možné, že rodina nasbírala zahradní variantu bedly červenající. Před ní mykologové varují. Bedly, které rostou v parcích a zahradách, není dobré sbírat. U některých jedinců mohou vyvolat zdravotní potíže. Odborníci se zatím neshodli, zda bedla zahradní je jedovatá sama o sobě, nebo do sebe načerpává chemické látky z místa, kde roste. Více o bedle zahradní najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Další články