Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Otrávil se jedovatým plynem: Mozek režiséra Kačeny (37) je z 99 procent poškozený

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
Verdikt lékařů
Lékaři mu příliš nadějí nedávají, nejbližší však stále doufají v zázrak. Český režisér Jan Kačena (37) leží po inhalaci výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních ve vážném stavu v nemocnici. Jeho mozek je z 99 % poškozený, podle doktorů bohužel zřejmě nenávratně. Přítelkyně Kateřina (32) je ale přesvědčená, že ji Honza slyší!

Dlouhých 40 minut byl talentovaný režisér Jan Kačena (37) bez kyslíku. Výpary oxidu uhličitého z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních způsobily zástavu dechu i srdce. Přímo na místě bojovali půl hodiny o jeho život, bitva ale zdaleka není u konce.

Kačena skončil v nemocnici, kde s ním každou volnou chvíli tráví přítelkyně Kateřina (32). Naději spatřovala ve výsledcích zdravotních testů, pak přišla další rána. „Honzovy testy dopadly velice špatně. Jeho mozek nevysílá žádné signály, na žádné podněty,“ napsala režisérova láska na Facebook s tím, že mozek je z 99 % poškozen.

Zdrcující verdikt lékařů musí strašlivě bolet. Doktoři se obávají, že by se Kačena z hlubokého vegetativního stavu už nemusel probrat.

Jeho Kateřina o tom nechce ani slyšet, trvá si na tom, že ji milovaný přítel slyší a komunikuje s ní. „Projíždí mnou mráz, protože jsem dneska cítila takovou energii, že se to nedá vysvětlit. Udělal velký krok, dokázala jsem ho dvakrát vzbudit, držel mě pevně za ruku, svíjel se a strašně se bál. Krčil čelo, snažil se naklánět ke mě, snažil se dotýkat svou tváří té mojí a u toho byl rozrušený,“ svěřila se.

Sestry si prý z jejího nadšení klepou na čelo, ale Kateřinu to nezajímá. „Já vím, že jsem na něj byla napojená a on se nevzdává a bojuje. Je někde hluboko, ale snaží se být tady,“ dodala. Ve čtvrtek čeká Jana Kačenu převoz z Plzně na oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče do Prahy.

Důvody, proč šel režisér inhalovat výpary oxidu uhličitého ze šachty Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních, jsou dosud neznámé. Sundal její poklop, jenže pak do šachty spadl. V bezvědomí je od neděle 1. září.

Související články

Další články