Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Otík z Vesničky je ve skutečnosti fešák: Podívejte se, jak vypadá dnes!

Otík z Vesničky je ve skutečnosti fešák: Podívejte se, jak vypadá dnes!
Zdroj: archiv, Facebook
+ Další 2 fotografie
Všichni si ho pamatujeme jako zaostalého troubu z komedie Vesničko má středisková. Jenže Otík je ve skutečnosti dost velký fešák.

Naivní a zpomalený Otík, kterého si zahrál maďarský herec János Bán v československé filmové komedii Vesničko má středisková, si získal srdce každého citlivého diváka. Ostatně hláška „Po žních k Turkovi“ se hojně používá mezi lidmi dodnes. Jak ale třicet let po natočení komedie filmový Otík vypadá?

Je z něj sexy chlapík! János Bán, pravé jméno maďarského herce, kterého v roce 1985 proslavila postava Otíka ve slavném filmu Jiřího Menzela (77) Vesničko má středisková, jenž získal nominaci na Oscara. Příběh mentálně zaostalého chlapce Otíka z vesnice, který pracuje jako závozník, viděl snad úplně každý

Ti starší z nás jistě i vícekrát Bánovi se tehdy díky roli změnil život, stala se z něj herecká hvězda se spoustou pracovních nabídek. János je stálým členem divadla Katona József Színház v Budapešti a na tamní univerzitě přednáší herectví. Vyhledávaný filmový, ale i divadelní herec neměl tehdy příliš lichotivý vzhled, ostatně proto také roli Otíka získal. Dnes je z něj ale šedesátiletý štramák. Bán vypadá opravdu výborně! Dokonce i na natáčení, které se uskutečnilo před třiceti lety, velmi rád vzpomíná.

„Za nejkrásnější věc považuji to, že mne čeští a slovenští herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale také jako kamaráda. Toho si i s odstupem času nesmírně vážím," sdělil kdysi novinářům.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy