Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Otík z komedie Vesničko má středisková slaví narozeniny! Kolik je fešnému herci dnes let?

+ Dalších 5 fotografií
Hloupý a zpomalený Otík patří k legendárním postavičkám českého filmu. Zahrál si ho maďarský herec János Bán. Ten dnes slaví 62. narozeniny.

Naivní závozník Otík, kterého si v československé filmové komedii Vesničko má středisková zahrál maďarský herec János Bán, si získal srdce každého českého diváka. Ostatně hláška „Po žních půjdeš k Turkovi“ se hojně používá mezi lidmi dodnes. Jak ale třicet let po natočení komedie filmový Otík vypadá? Je z něj sexy chlapík!

János Bán je pravé jméno maďarského herce, kterého v roce 1985 proslavila postava Otíka ve slavném filmu Jiřího Menzela Vesničko má středisková, jenž získal nominaci na Oscara. Příběh mentálně zaostalého vesnického chlapce Otíka, který pracuje jako závozník, viděl snad úplně každý. Ti starší z nás jistě i vícekrát. Bánovi se tehdy díky roli změnil život, stala se z něj herecká hvězda se spoustou pracovních nabídek.

Bán dnes vypadá opravdu výborně! Na natáčení, které se uskutečnilo před třiceti lety, velmi rád vzpomíná. „Za nejkrásnější věc považuji to, že mne čeští a slovenští herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale také jako kamaráda. Toho si i s odstupem času nesmírně vážím,“ sdělil kdysi novinářům.

V rozhovoru pro deník Aha! také popsal, jak si na place rozuměl s Mariánem Labudou. „Neuměl jsem česky. Natáčení bylo náročné. Po dvou pivech jsme si s Mariánem ale rozuměli,“ říká Bán k natáčení legendární komedie. Pořád se živí herectvím. Hraje výrazné morální vzory. Když přijede do Česka, tak na něj ale lidé pokřikují Otíku…

Související články

Další články