Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Otík z komedie Vesničko má středisková je dnes jiný člověk: János Bán stárne s elegancí

Jánose byste dnes nepoznali.
Zdroj: Wikipedie
+ Dalších 5 fotografií
velká změna

Jeden z nezapomenutelných klenotů českého filmu je bezesporu komedie Vesničko má středisková režiséra Jiřího Menzela (81). Všichni s úsměvem vzpomínají na postavu hloupoučkého Otíka, kterého ztvárnil maďarský herec János Bán (64). Jak vypadá po více než třech dekádách od premiéry? Nikdo nemládneme...

Dlouhých 34 let uplynulo od prvního uvedení filmu Vesničko má středisková. Režisér Jiří Menzel tehdy obsadil maďarského herce Jánose Bána do role naivního závozníka Otíka. Zcela nepochybně se z něj stala nejoblíbenější postava z celého snímku. A herec letos v říjnu oslavil už 64. narozeniny.

Příběh mentálně zaostalého vesnického chlapce Otíka viděl snad úplně každý. Bánovi se tehdy díky roli změnil život, stala se z něj herecká hvězda se spoustou pracovních nabídek.

Role se János ujal skutečně bravurně a naprosto uvěřitelně, což nemuselo být vzhledem k její povaze úplně jednoduché. Za ty roky se hodně změnil a dnes je z něj velký fešák a elegán. Přestože je dávno v životě jinde, na natáčení legendární komedie stále rád vzpomíná. „Za nejkrásnější věc považuji to, že mne čeští a slovenští herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale také jako kamaráda. Toho si i s odstupem času nesmírně vážím,“ prozradil kdysi Bán.

Rodák z maďarského Győru stále hraje, ale už pouze ve své vlasti. Objevil se v desítkách filmů, třeba v komedii Líza, liščí víla.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy