Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Otík z komedie Vesničko má středisková slaví 64: János Bán stárne s elegancí

+ Dalších 6 fotografií
To je změna!
Komedie Vesničko má středisková režiséra Jiřího Menzela (81) patří k nezapomenutelným českým filmům. Všichni s úsměvem vzpomínají na postavu hloupoučkého Otíka, kterého ztvárnil maďarský herec János Bán (64). Jak vypadá dnes? Nikdo nemládneme...

Dlouhých 34 let uplynulo od prvního uvedení filmu Vesničko má středisková. Režisér Jiří Menzel tehdy obsadil maďarského herce Jánose Bána do role naivního závozníka Otíka. Zcela nepochybně se z něj stala nejoblíbenější postava z celého snímku. Herec právě slaví své 64. narozeniny.

Příběh mentálně zaostalého vesnického chlapce Otíka viděl snad úplně každý. Bánovi se tehdy díky roli změnil život, stala se z něj herecká hvězda se spoustou pracovních nabídek.

Role se János ujal skutečně bravurně a naprosto uvěřitelně, což nemuselo být vzhledem k její povaze úplně jednoduché. Za ty roky se hodně změnil a dnes je z něj velký fešák a elegán. Přestože je dávno v životě jinde, na natáčení legendární komedie stále rád vzpomíná. „Za nejkrásnější věc považuji to, že mne čeští a slovenští herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale také jako kamaráda. Toho si i s odstupem času nesmírně vážím,“ prozradil kdysi Bán.

Rodák z maďarského Győru stále hraje, ale už pouze ve své vlasti. Objevil se v desítkách filmů, třeba v komedii Líza, liščí víla.

Mohlo by vás zajímat

Další články