Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Otevřou hrobky. Vatikán se zapojí do hledání patnáctileté dívky, která zmizela roku 1983

Zdroj: youtube
+ Další 3 fotografie
Záhada
Případ ztracené Emanuely Orlandi bude znovu otevřen. Vatikán oznámil, že se kvůli nevyřešenému zmizení dívky z roku 1983 budou prohledávat dva hroby. Možná se objevila klíčová indicie, kde by se mohlo nacházet tělo patnáctileté dívky.

Dívka, které bylo tehdy 15 let, zmizela beze stop po hodině hudební výchovy v Římě. Dcera jednoho z vatikánských představitelů se ztratila dne 22. července 1983.

Již od začátku vyšetřování se spekuluje o tom, že zmizení dívky může mít kriminální pozadí. Existuje mnoho teorií, kdo mohl dívku unést. Mohla to být mafie, pedofilní kněží nebo zde byla i teorie o únosu ve snaze vyměnit dívku za zajatého teroristu Mehmeta Aliho Agcu, který v roce 1981 na Svatopetrském náměstí vážně postřelil tehdejšího papeže Jana Pavla II. Nicméně žádná z teorií nebyla potvrzena. Patnáctiletá dívka prostě v roce 1983 záhadně zmizela.

Po téměř čtyřiceti letech od zmizení se objevila tajemná zpráva. Rodina Orlandiů totiž obdržela anonymní vzkaz, ve kterém byla fotografie. Na snímku je zachycena hrobka v podzemí Vatikánu. U snímku byl i vzkaz s popiskem - podívejte se, kam ukazuje anděl. Někdo se tedy zřejmě snaží upozornit na to, kde by dívčino tělo mohlo ležet.

V úterní tiskové zprávě Vatikán oznámil, že dne 11. července budou otevřeny dvě hrobky za přítomnosti rodiny Orlandiových. Hrobky se nachází na hřbitově poblíž Svatopetrské baziliky. Byla tam prozkoumána socha i směr, kterým ukazuje. Rodina ztracené Emanuely má tedy naději, že se tělo najde a případ bude moci být uzavřen.

Související články

Další články