Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Otevřete nám naše hospody, zuří lidí. Rebelující podniky podpořil i herec Pavel Nový

Otevřete nám naše hospody, zuří lidí. Rebelující podniky podpořil i herec Pavel Nový
Zdroj: Facebook - Malý Janek - pivovar v Jincích
Vládní nařízení
Policie při sobotní akci iniciativy Chcípl PES zaznamenala po celém Česku více než 30 otevřených restaurací. Podle všeho jich bylo otevřeno ale mnohem víc. Řadu z nich strážníci tentýž den zavřeli, lidem se to ale nelíbilo a svůj nesouhlas dali mnohdy jasně najevo. Celá věc má navíc dohru na sociálních sítích, kde veřejnost mnohdy vyjadřuje podporu zavřeným podnikům. Ty se nenechají odradit a mají v plánu pokračovat v protestních akcích.

"Policisté v sobotu zkontrolovali ve spolupráci s ČOI desítky ubytovacích zařízení v horských oblastech a zatímco u poskytovatelů těchto služeb nebyly zjištěny žádné problémy, u provozovatelů restaurací to bylo naopak," uvedla policie.

Provozovatelé restaurací otevřeli na protest proti vládním nařízením. Stoupenci iniciativy Chcípl PES ve svých podnicích nabízeli k podpisu petiční archy. Minulý týden oznámili, že chtějí založit politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace se mají stát politickými buňkami a mohou být otevřené, protože podle iniciativy politická jednání mají z vládních protiepidemických nařízení výjimku. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) takový výklad pravidel odmítl.

Lidé s hospodami soucítí

Rebelující restaurace se dočkaly velké podpory. Během sobotní akce byly některé podniky téměř plné hostů, na sociálních sítích se pak rozjely rozsáhlé diskuze, ve kterých lidé většinou blahořečili majitele restaurací a hospod, kteří bojují proti vládním nařízením.

"Děkuji Vám všem za ten tolik potřebný krok. Jsem přesvědčena, že jste vykročili správným směrem a že to otevře oči těm, co buď věří nesmyslným vládním nařízením nebo jsou 'jen' zastrašeni nepřetržitou mediální masáží? Když nám vláda odmítá vrátit normální život, musí se o to postarat ti odvážnější a statečnější," děkovala restauratérům Alena L. na Facebooku a rozhodně nebyla sama.

Boj podniků podpořil už v pátek například herec Pavel Nový z legendárního filmu S tebou mě baví svět. Ten zavítal do pivovaru Malý Janek, který je zakladatelem iniciativy Chcípl Pes. "Super, víc takových odvážných lidí je potřeba, tak jen do toho chlapci," komentovali lidé hercovu návštěvu na sociálních sítích.

Kritika neminula ani policii

Zákazníci se na Facebooku ostře pouštěli do policistů, kteří v sobotu zasáhli proti několika podnikům. "Doufám, že nikdo už nikomu z vlády a z PČR nedá ani rohlík ve svém podniku!! Až bude normální provoz, to budou restaurace policistům dobrý, aby si dali oběd, ale teď všechny šikanujou! Na*rat, kup si rohlík a šunku a nažer se v autě!!" vzkázala mužům zákona Mája P. na Facebooku.

Našli se ale i lidé, kterým se otevřené hospody nelíbily. "V nemocnicích leží tisíce lidí a další tisíce na koronavirus umřely a vy si tady otevíráte hospody! Vy a vám podobní máte ty životy na svědomí. Je neuvěřitelný, jaký jsme národ blbců. Každýmu je jedno, jestli někdo umře, hlavně že máme točený pivo," zlobila se Tereza R. v jedné s diskuzí. Restaurace, které se zapojily do iniciativy, přitom uvádějí, že budou mít klidně zavřeno, ale chtějí od státu alespoň pořádné kompenzace ušlých zisků, jako je tomu v Německu. K tomu ale vláda prozatím nepřistoupila.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy