Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Otevřený rozhovor s Kate Zemanovou: První slova o tajném potratu a jak se těší na otcův konec v prezidentské funkci?

Kateřina Zemanová promluvila o dětech.
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
+ Další 3 fotografie
rozhovor

Dcera prezidenta Miloše Zemana v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz mimo jiné promluvila o velmi intimním tématu - dětech. Jak to bylo s tajným potratem a kdy plánuje potomky. Nejen o tom si s námi popovídala během charitativní akce v pražské porodnici v Podolí, kde předala šek vítězi soutěže Anděl mezi zdravotníky.

Kateřinu Zemanovou redakce eXtra.cz zastihla na charitativním dni SETKÁNÍ ZÁZRAKŮ 2022 v porodnici v pražském Podolí, která vzdala hold lékařům, kteří za 10 let zachránili už stovky dětí při komplikovaných porodech. Kateřina zde předala šek vítězi soutěže Anděl mezi zdravotníky, kterým se ještě za rok 2021 stal Patrice Awonseba Baba Musah, který je původem z africké Ghany.

"Ono je to spojení dvou akcí, ta první je Anděl mezi zdravotníky, je už třetí ročník a jsem toho patronkou. Pan doktor Patrice, který tady pracuje, tak vyhrál první cenu, to znamená, že jsme spojili ty dvě akce dohromady a slavnostně jsme mu to šli předat. Máme radost, že se to dalo spojit a že je to fajn den i pro děti," vysvětlila Kateřina.

O dětech nepřemýšlím, přítele nemám

Na půdě porodnice přišla otázka i na možné potomky. Plánuje Kateřina rodinu? "Není to věc, o které bych teď aktivně přemýšlela," říká dcera prezidenta a dodává pobaveně, jaké spekulace se kolem ní za poslední dobu vyrojily: "Já jsem slyšela, že jsem byla tajně na potratu, čemuž se směju. To jsou takové spekulace, které ani nevím, odkud přišly," říká se smíchem.

Negativně odpovídá také na dotaz, zdali nemá v současné době vedle sebe nějakou spřízněnou duši. "Ne, nemám přítele," směje se opět Kate, která díky svému půvabu určitě o nápadníky nemá nouzi. A čemu se nyní vlastně věnuje?

"Já jsem dostudovala a od té doby, co jsem tady, tak jsem měla možnost pracovat na dálku, takže většinu času jsem byla v posledních dvou letech tady v Čechách a k té klasické práci, kterou mám, se ještě tímto způsobem můžu věnovat nadaci," uvádí Kateřina, která trávila před vypuknutím pandemie koronaviru většinu času na studiích v zahraničí.

Budoucnost zatím jasně naplánovanou nemá: "Už jsem dostudovala a uvidíme, jestli budu pokračovat nebo ne. Když tak něco ve spojení s prací...," přemýšlí dcera prezidenta.

Uprchlíky ubytovali na Hradě

Kromě zmíněné charity se Kateřina věnuje také pomoci ukrajinským uprchlíkům. "S mojí maminkou jsme navštívily pár zařízení mimo Prahu. Teď asi dva týdny zpátky jsme byly ještě podpořit rodiny, které jsou ubytované na Hradě. Je tam teď ubytovaná jedna rodina a přijede ještě jedna, tak jsme je šly pozdravit a přinést hmotnou pomoc. Chtěly jsme, aby se zabydleli. Přispěly jsme také 100 tisíci centru v Loukově, kde je ubytováno třicet dětí z ukrajinských dětských domovů," vyjmenovává "Kate", kde všude pomáhá.

Současná situace na Ukrajině ji velice zasáhla. "Jsem ráda za velkou podporu, je smutné, že už trochu opadla. Ale když se bavíte se spoustou lidí, tak stále chodí do center, ubytovávají uprchlíky, pomáhají. Je to samozřejmě šílená situace. Nikdo to asi nečekal, ale o to více jsem ráda, že se lidi aktivně zapojují do pomoci. Bavila jsem se s ukrajinskými uprchlíky. Chtějí se vrátit, chtějí to tam znovu vybudovat a velmi podporují ty rodiny, co tam zůstaly. Jsem za tu pomoc vděčná a doufám, že bude pokračovat."

A jak se staví k určitým negativním náladám, které se vůči pomoci Ukrajincům začaly v zemi šířit? "Já si myslím, že ty negativní nálady nejsou ničím, co by bylo trendem jenom u nás, a vypadá to, že vždycky ta pomoc trošičku opadá, ale do určité míry si myslím, že je to mediální bublina. Lidé stále aktivně pomáhají," nenechá se Kateřina vykolejit ze svého optimismu.

Budu ráda za klid

Zbývá už jen otázka, jak se těší na dobu, až její otec Miloš Zeman za 10 měsíců skončí ve funkci prezidenta a přestane být tolik mediálně exponovaná. "Nikdo to horlivě neprožívá, my si toho moc nevšímáme. A i když to vypadá, že jsme jako rodina hodně na očích, tak to není nic tak šíleného. Určitě mi to nebude chybět. Budu ráda za klid, ale myslím, že nějak razantně se to nezmění," dodává Kate.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy