Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Otevřený dopis Janka Ledeckého: Mám strach o rodinu a stydím se za tento stát

Janek Ledecký se dal do boje a lidé mu fandí.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
otevřený dopis
Populární zpěvák a skladatel Janek Ledecký se dlouhodobě vyjadřuje k situaci s koronavirem, což je právo každého. Jeho argumenty se zdály srozumitelné pro mnoho jeho příznivců. Vyjadřování názorů elit a umělců je správné a formuje to společnost. Co asi nikdo nečekal, a Ledecký určitě ne, že jej nevládní organizace Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty označí za demagoga. Ledecký reaguje otevřeným dopisem.

Janek Ledecký (58) nám na naše dotazy zaslal obecné vyjádření a poděkování, že může svobodně vyjádřit svůj názor:

Vážím si přístupu médií, která mi nabídla prostor k reakci na označení mé osoby jako nejvýraznějšího dezinformátora mezi celebritami. Nikdy jsem nevytvářel ani nešířil žádné dezinformace. Vyslovil jsem jen svůj názor na některé mediální prezentace týkající se pandemie a na chaotická, nesystémová a hlavně nefunkční opatření, která naše vláda přijala a realizovala. Je to mé občanské stanovisko, o kterém bylo možné vést diskusi nebo i polemiku. Útok Bezpečnostního centra Evropské hodnoty ale považuji za tak zásadní, že ho budu nadále řešit právní cestou.“

Janek Ledecký

K vyjádření zaslal otevřený dopis všem svobodným médiím, kde veřejně odpovídá na všechny naše dotazy v domluveném rozhovoru,

OTEVŘENÝ DOPIS DEMOKRATICKÝM MÉDIÍM ČESKÉ REPUBLIKY

Tento týden server Seznam Zprávy zveřejnil výsledek výzkumu organizace Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty, kde mě označili jako "největšího dezinformátora“ o koronaviru mezi českými celebritami. Tuto zprávu převzalo a zveřejnilo mnoho dalších serverů a objevila se i na FB ČT24.

Jestli něco kdy bylo evropskou hodnotou, pak to byla otevřená a demokratická diskuse. Už od starověkého Řecka. Pranýřování lidí tak, jak to provádí nejenom organizace Evropské hodnoty, financovaná významně z veřejných prostředků, ale i některá média, je naopak hodnotou totalitní. Zašlapat do země, urazit a ponížit. Ve jménu jediného pravého názoru. Tak, jak si to pamatujeme z historie před rokem 1989. Důsledkem absence diskuse, nedostatečné kontroly dat a politizace covidové krize jsou tragická čísla vývoje pandemie v Česku.

Nikdy jsem ve svých veřejných vystoupeních nezlehčoval závažnost onemocnění covid. Naopak.

Vyjádřil jsem pouze svůj názor, a to i na způsob, jakým o vývoji pandemie informují média. A také názor na chaotická a neúčelná opatření, která naše vláda přijala a kterými už více než rok likviduje celou naši společnost.

V závěru všech svých příspěvků jsem apeloval na vládu, aby veškeré prostředky a úsilí věnovala cílené ochraně té rizikové části naší populace, která je covidem ohrožena nejvíc.

Celosvětově zaujímá odborná veřejnost, zastoupená respektovanými vědeckými kapacitami, ke covidové pandemii rozdílná stanoviska. A je vizitkou vyspělé společnosti, že i v době krize nejenom umožní, ale napomůže smysluplnému dialogu.

Útěchou mi může být, že stejnou nálepku veřejného nepřítele a dezinformátora si vysloužil i pan profesor Beran. Jeho postoj a návrhy k řešení pandemie podporuji a stydím se za to, že žiju ve státě, kde jsou vědecké kapacity jeho formátu beztrestně pranýřovány.

Důvodem, proč jsem ze svého FB zmiňované příspěvky smazal, nebylo to, že bych se od nich chtěl distancovat .Důvodem bylo to, že hateři začali ve velkém napadat na sociálních sítích mou rodinu.

Současný útok na svou osobu jsem během Velikonoc nechal vyhodnotit své kolegy z právnické fakulty. A bez jakýchkoli pochyb nebo obav z výsledku mi bylo doporučeno podat na Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty žalobu. Což v průběhu příštího týdne učiním.

Janek Ledecký

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy