Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Otevření zahrádek se zákazem Wi-Fi a papírováním: Lidi z pravidel brečí smíchy

(ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
REAKCE

V pondělí 17. května dojde k dlouho očekávanému "Dni D", provozovatelé restaurací mohou za velmi přísných podmínek otevřít předzahrádky svých podniků. Zákazníci se však budou muset prokázat negativním testem na covid-19, dokladem o očkování či o prodělaném koronaviru v posledních devadesáti dnech. Mimo jiné restauratéři nesmějí poskytovat připojení k internetu nebo provozovat živou hudbu. Tyto podmínky se u lidí setkávají s velkým výsměchem.

Nadcházející pondělí se zahrádky restaurací zaplní lidmi. Spousta návštěvníků to vnímá jako nový nádech v těžké době, plné zákazů a omezení. Gastropodniky byly naposledy otevřeny pouze pár týdnů v prosinci, ale kvůli špatné epidemiologické situaci musely 18. prosince zase zavřít a od té doby zejí prázdnotou.

Zahrádky sice otevřou, ale za přísných podmínek! Musejí být bez živé hudby a tance i bez poskytování Wi-Fi. „Nebude poskytována možnost bezdrátového připojení se na internet pro veřejnost,“ zní v usnesení vlády. Vládě jde nejspíš o to, aby hosté v zahrádkách zbytečně nevysedávali jen kvůli internetu. Bohužel, eXtra.cz má pro českou politickou reprezentaci šokující informaci – většina lidí má ve svých mobilních telefonech přístupné připojení k internetu přes mobilní data.

Restauratéři rovněž musejí dodržovat přísné hygienické podmínky; zákazníci musejí mít k dispozici dezinfekci a po každém jednotlivém hostovi je třeba stůl i židli vždy vydezinfikovat.

Hosté zase budou muset mít při vstupu na zahrádku zakryté dýchací cesty, negativní test na koronavirus či doklad o očkování nebo prodělání nemoci v uplynulých devadesáti dnech.

Lidé se na internetu nařízením pro zahrádky vysmívají. „Korona se šíří zásadně skrz WiFi. Jsem ráda, že se na to přišlo,“ směje se jedna z diskutujících pod anketou, kterou redakce eXtra.cz zveřejnila na Facebooku. „Ať nezapomenou vypnout Wi-Fi i na zastávkách MHD a v metru,“ glosuje další v komentářích a jiný zase kritizuje vládu za to, jaké podmínky pro otevření zahrádek stanovila: „Tady je vidět totalní amatérismus.“ Další mu dává za pravdu: „Nesmysl, nesmysl a zase nesmysl.“

Najdou se ale i ti, kterým jsou nařízení ohledně Wi-Fi na zahrádkách ukradená a těší se hlavně na to, že konečně zase posedí se svými přáteli. Já si přijdu posedět, pokecat a dát si pivo. Nepotřebuji k tomu Wi-Fi, říká jeden z diskutujících a notuje si s dalším, který tvrdí: Posedíme i bez Wi-Fi.

Všeobecně si lidé klepou na čelo a dotazují se, jestli naše vláda má alespoň matnou představu, jak vlastně taková zahrádka u hospody vypadá a funguje, a dohadují se, s jakým dalším nesmyslem vláda přijde... Například by mohli povolit maximálně dvě piva, protože pak už se chce člověku čůrat a lidi by se mohli shlukovat na WC, zamýšlí se jeden z komentujících na internetu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy