Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Otevření hobbymarketů nechápu: Je tam více lidí než v Itálii na horách, kritizuje vládu Kalousek

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
ROZHOVOR
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém Twitteru rozčílil nad tím, že řada Čechů absolutně nedodržuje nařízení vlády. Redakce eXtra.cz se obrátila na Miroslava Kalouska s dotazem, zda podle něj otevření hobbymarketů před svátky nebylo předčasné. Poté, co se ve čtvrtek uvolnilo několik opatření, lidé vzali kutilské potřeby útokem a řada z nich nedbala jasně daných opatření.

Od 9. dubna jsou v provozu hobb ymarkety, obchody se stavebninami, železářství a prodejny a servisy jízdních kol a řada lidí vzala především hobby markety útokem. Prodejny se od rána plnily lidmi a nápor nepolevoval ani odpoledne.

„Lidé se potulují po hobby marketech, jsou tam celé rodiny. Mačkají se ve frontách, supermarkety přeplněné, plno lidí nemá ani roušku. Opravdu to rozvolnění mělo přijít až po Velikonocích,“ uvedla na Facebooku jedna z návštěvnic hobby marketu.

Řada zákazníků ale i obchodníků si s přísným nařízením vlády hlavu nedělala… Což zaskočilo i členy opozice.

„V životě jsem neviděl v kostele na bohoslužbě tolik lidí pohromadě, jako jich teď vidím na fotkách v hobby marketu. Je jich určitě víc než lyžařů v Itálii. Přiznávám bez mučení, že moudrost vlády je nad moje chápání,“ vyjádřil se pro eXtra.cz Miroslav Kalousek. „Je to nesrozumitelné. Tu naléhavou výzvu, aby lidé byli o svátcích doma, jsem chápal. I jsem ji dokonce podpořil. Šlo o to, aby lidi dodržovali disciplínu,“ uvedl Kalousek.

**„Byl jsem připraven se smířit, že nebudou bohoslužby, ale to, že se do toho otevřely hobby markety a pustily se tam návaly lidí, to mi nedává žádný smysl,“ dodal Kalousek. Chování jednotlivých lidí v obchodech hodnotit nechtěl. „Nebudu to hodnotit. Hodnotím spíš vládní priority a logiku vládních kroků. A to nejsem schopen pochopit,“ řekl člen opoziční TOP 09.

Související články

Další články