Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Otevřené dveře měl u Zemana muž od krve: Kdo byl nejvítanějším hostem v Novém Veselí

Otevřené dveře měl u Zemana muž od krve: Kdo byl nejvítanějším hostem v Novém Veselí
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
přátelství
Ať přišel kdykoli, byl vítán. Kdo měl u Miloše Zemana (75) otevřené dveře, když se nacházel na své chalupě v Novém Veselí? Zdejší řezník Zíta. To byl podle místních Zemanův kamarád, který si ho omotal jitrničkami.

Jak šlo o jídlo, rozzářily se mu oči. Tak vzpomínají Novoveselští na Miloše Zemana (75). Reportéři eXtra.cz několik jeho sousedů v městysi o 1200 obyvatelích vyzpovídali.

Místní čekají

Chalupu v Novém Veselí si Zeman pořídil v roce 1989 a všichni se shodují, že to tu miloval a miluje. Když byl v politickém důchodu, trávil tu celé dny. Jakmile se ale stal prezidentem, přesídlil do Prahy a do letního sídla českých prezidentů, do Lán. Na Nové Veselí však nezanevřel. Každý rok v létě si vyhradil pár dní, které na Vysočině strávil. Místní proto doufají, že se ukáže i letos.

"Čekáme, že přijede. Říkal, že v červenci. Tak to vypadá na poslední týden," čeká hlavu státu osmaosmdesátiletá sousedka z Nového Veselí. Prezident to v červenci ale asi už nestihne...

Kamarádi umírají

Otázka je, jestli pro Zemana není dlouhá cesta už namáhavá. Kromě krásné přírody, chalupy o dvou pokojích a člunu Challanger, na kterém se rád plavil po Veselském rybníku, to sem Zemana už asi tolik netáhne. I když ho tu mají rádi, zdejší kamarádi už mu postupně umírají.

Kdo byl ten největší, se reportéři eXtra.cz zeptali místního pamětníka. "Měl tu kamarády. Byl tu řezník Zíta, ten už umřel. Když tady Zeman byl, jak psal tu knížku, tak mu řezník furt nosil zabijačku. Ten ho zásoboval, panečku," svěřil se eXtra.cz muž projíždějící okolo Zemanovy chalupy na kole.

Rozzářily se mu oči

"Jakmile viděl Zeman slivovičku a jídlo, tak se mu rozzářily oči," dodal.

Kdy a zda vůbec stráví letos Zeman alespoň pár dní ve své chaloupce na Vysočině, není známo. Hrad návštěvu Nového Veselí ale nevyloučil. "Není stanoven přesný termín návštěvy Nového Veselí," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Související články

Další články