Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Otevřená zpověď zraněné Evy Samkové: Trpím a odnáší to můj kluk

Eva Samková: Otevřená zpověď
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
ZOH Peking 2022

Eva Samková (28) měla být jednou z hlavních českých nadějí na zimní olympiádě v Pekingu, všechny šance ale zhatilo kruté zranění. V závodu Světového poháru si v prosinci přelámala oba kotníky a musela se smířit s tím, že zůstane doma. Nyní se snaží co nejrychleji zrehabilitovat, aby byla fit alespoň na zbytek sezony. Zároveň v rozhovoru pro Czech Team TV prozradila, co ji přimělo smířit se se zdrcující zprávou.

Když se Eva Samková krátce před olympiádou vážně zranila, všiml si smutné zprávy snad celý národ. Aby ne, snowboardcrossařka měla být jasnou favoritkou na medaili z Pekingu. Místo toho jí ale oba zlomené kotníky vystavily stopku a olympijský sen se rozplynul. "První chvíle těsně po operaci byly těžké. Člověk jen leží a najednou má úplně nefunkční nohy, i když ještě den předtím jezdil na snowboardu,“ uvedla v rozhovoru s Luďkem Staňkem pro Czech Team TV.

"Na pád jsem se párkrát podívala. Hned jsem věděla, co se stalo. Ale není moc vidět, kde byla chyba, pád nevypadá zas tak hrozně. Pak už jsem se k němu moc nevracela, mám pocit, že je to nesmysl. Už s tím nic neudělám,“ pokračovala Samková, která se okamžitě začala soustřeďovat na návrat. Snažila se zabojovat o olympiádu, i navzdory černým prognózám lékařů. Doslova se pokusila o zázrak. Ten ale nevyšel...

"Odborníci Pavel Kolář a další přišli s tím, že mi to nedoporučují. Říkali, jaká jsou rizika a že je to za hranou. Ani já sama jsem se necítila v nějaké skvělé formě, že bych měla jezdit na snowboardu. Ale chtěla jsem to zkusit, mám pocit, že jsem udělala vše, co jsem mohla. Bylo mi také kladeno na srdce, že mi někdy bude šedesát a budu potřebovat chodit. Zranění už mám za sebou dost,“ uznala Samková.

Ke zranění karanténa

Začala se tak soustřeďovat na to, aby se kotníky co nejlépe zahojily a aby pokud možno dokončila dobře rozjetou sezónu Světového poháru. "Mám rehabilitace a podpůrné tréninky. Nejvíc trpím tím, že nemohu dělat běžné věci. Jít si zaběhat nebo zajezdit na koni. Navíc jsem ještě byla v karanténě, to bylo nejhorší. Byla jsem nervní, můj kluk to odnesl (herec Marek Adamczyk, pozn. red.). Je pro mě těžké být zavřená doma. Zjistila jsem, že víc ležím na gauči. Byl plný vlasů a já se lekla, že mi začaly víc vypadávat. Ale já na něm jen víc ležím," popisovala své dny sportovkyně.

Zároveň přiznala, že už pomalu stáčí zrak směrem k olympiádě v italské Cortině. Přece jen si ale uvědomuje, že věk nezastaví. „Jsou to čtyři roky. Ale zároveň vím, že to uteče celkem rychle. A za čtyři roky ještě nebudu úplně nejstarší. Ale nepotřebuju si nic dokazovat. Mám už dvě medaile, a pokud mě to nebude bavit, jet tam nemusím,“ dodala snowboardistka, které bude v době příštích her 32 let.


Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy