Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Otevřená zpověď prince Williama: Nevadilo by mi, kdyby můj syn byl homosexuál

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 43 fotografií
rodina
Homosexualita mu nevadí, ani kdyby se týkala jeho vlastního dítěte - těmito slovy překvapil veřejnost britský princ William (37), který se svou chotí Kate (37) vychovává syna George (5), dceru Charlottu (4) a syna Louise (2). K celé věci, která mnohé fanoušky královského páru zaskočila, dodal, že má obavu z diskriminace a nenávisti, se kterou by se jeho potomek nejspíše potýkal.

Princ je po svém otci Charlesovi druhým v pořadí v nástupnictví na britský trůn. Jednoho dne se stane králem a tím i hlavou anglikánské církve. K homosexualitě ale není rezervovaný, naopak si umí představit, že i jedno z jeho dětí by mělo rádo člověka stejného pohlaví.

„Je to něco, z čeho jsem nervózní. Ne proto, že se obávám, že by byly mé děti homosexuální nebo něco takového. Spíše si dělám starosti o to, jakému tlaku budou čelit a o kolik těžší by jejich život mohl být,“ řekl William u příležitosti otevření nového klientského centra charitativní organizace Albert Kennedy Trust, která je zaměřena na podporu mladých homosexuálně orientovaných lidí, ale i bisexuálů, transsexuálů a nevyhraněných (LGBTQ) bez domova.

Osobně se nad tímto palčivým tématem, které by se týkalo jeho dětí, začal zamýšlet až poté, co se z něj stal rodič. „Obzvláště kvůli mé rodině a postavení, v němž jsme, se toho trochu obávám. Plně podporuji jakékoli jejich rozhodnutí, ale z pohledu rodiče mám vskutku obavy, s kolika překážkami, nenávistnými slovy, pronásledováním či diskriminací se mohou setkat,“ řekl William s tím, že to je téma, které mu dělá mírné vrásky na čele.

Související články

Další články