Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Otevírací doba na Den vítězství: Kde nakoupíte 8. května?

Otevírací doba 8. května 2021: Nakoupíte na Den vítězství?
Zdroj: pixabay.com, koláž eXtra.cz
PŘEHLED

Jaká bude otevírací doba ve vašem oblíbeném supermarketu 8. května? Svátek Den vítězství letos připadl na sobotu, což mnohým radost neudělá. Minulý rok se do otevíracích dob ve svátky promítl i nouzový stav. Ten však v současné době není. Nabízíme přehled, kde si během Dne vítězství v obchodech větších než 200 metrů čtverečních nakoupíte.

Lidl – otevírací doba 8. května

Zatímco v sobotu 1. května platila ve všech prodejnách Lidl standardní otevírací doba, v sobotu 8. května budou všechny pobočky řetězce Lidl zavřené. Pro eXtra.cz to potvrdila Iveta Barabášová z oddělení firemní komunikace řetězce Lidl.

Kaufland – otevírací doba 8. května

Na Svátek práce jste si mohli v německém řetězci Kaufland nakoupit v běžné otevírací době. Kaufland má ale jen velké prodejny, na Den vítězství si zde tedy nenakoupíte, neboť to zákon neumožňuje.

Albert – otevírací doba 8. května

Na dotaz eXtra.cz na otevírací doby prodejen Albert odpověděl ředitel komunikace tohoto obchodního řetězce Jiří Mareček následovně: "V průběhu květnových svátků budou prodejny Albert otevřeny v souladu se zákonem. 1. května zákazníci nakoupí v běžné otevírací době, 8. května budou prodejny zavřené. Jediným otevřeným Albertem dne 8. května bude hypermarket v Českých Budějovicích, který je v místě dopravního uzlu – nádraží, a tím splňuje výjimku stanovenou zákonem."

Billa – otevírací doba 8. května

Na Den vítězství, tedy 8. 5., Billa své prodejny uzavře. 8. května zůstane uzavřena také prodejna Billa na Letišti Václava Havla. Naopak prodejna na Hlavním nádraží v Praze zůstane otevřena. Otevřeny zůstanou také čerpací stanice Shell s konceptem Billa stop & shop, jež budou otevřeny stejně jako všechny ostatní čerpací stanice Shell. Pro eXtra.cz to potvrdila manažerka korporátní komunikace Dana Bratánková.

Tesco – otevírací doba 8. května

Zatímco na Svátek práce si lidé mohli v prodejnách Tesco, na Den vítězství 8. května řetězec své supermarkety a hypermarkety v souladu se zákonem uzavře.

Penny Market – otevírací doba 8. května

Prodejny Penny Market zůstanou v sobotu 8. května v souladu se zákonem uzavřeny. Pro eXtra.cz to potvrdil tiskový mluvčí této společnosti Tomáš Kubík.

Globus – otevírací doba 8. května

V hypermarketech Globus bude v sobotu 8. května zavřeno.

Makro – otevírací doba 8. května

Jak to bude na Den vítězství s otevíracími dobami v oblíbeném řetězci podnikatelů Makro? Oproti jiným řetězcům zůstanou všechny prodejny Makro ČR dne 8. května otevřeny​.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy