Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Otevírací doba obchodů v neděli 8. května. S dárky ke Dni matek byste si měli pospíšit!

Otec se synem v obchodním centru.
Zdroj: Pixabay
otevírací doba

Víte, jaká bude otevírací doba ve vašem oblíbeném supermarketu v neděli 8. května? Na tento den připadá nejen státní svátek Den vítězství, ale také Den matek. Opozdilci tak zcela jistě budou řešit, kde mohou koupit dárek pro svou milovanou maminku. Redakce eXtra.cz se zeptala jednotlivých obchodních řetězců, zda budou mít v neděli 8. května 2022 otevřeno, nebo ne.

O některých státních svátcích mají obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních zavřeno, o jiných naopak otevřeno. Chaos do toho vnáší také nouzový stav, který byl ještě nedávno vyhlášen kvůli pandemii koronaviru a aktuálně jej vláda vyhlásila kvůli válce na Ukrajině a uprchlické krizi.

Řetězce se aktuálně nemusejí řídit zákonem, který zakazuje obchodům s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních mít ve vybraných svátcích otevřeno. Platí totiž stále nouzový stav, který dává řetězcům volnou ruku, zda své služby zákazníkům nabídnou, nebo ne.

Makro - otevírací doba 8. května 2022

Jak bude otevřeno na Den vítězsví v obchodech řetězce Makro? Na to jsme se zeptali Kateřiny Dědkové z FleishmanHillard. „Makro bude 8. května otevřeno standardně,“ odpověděla. V oblíbeném řetězci podnikatelů Makro tak můžete plánovat nákup bez omezení.

Albert - otevírací doba 8. května 2022

Jak to bude s otevírací dobou v supermarketech a hypermarketech Albert? Prodejny Albert budou 8. května zavřené. Jediným otevřeným "Albertem" tento den bude hypermarket v DOC Mercury v Českých Budějovicích, který je v místě dopravního uzlu – nádraží, informuje Albert na svých stránkách.

Globus - otevírací doba 8. května 2022

V neděli 8. května 2002 zůstanou brány všech hypermarketů Globus zavřené. Redakci eXtra.cz to potvrdila tisková mluvčí společnosti Lucie Kovandová.

Billa - otevírací doba 8. května 2022

Obdobně tomu bude také v prodejnách Billa. V neděli, na Den vítězství 8. května 2022, zůstane většina prodejen uzavřena. Výjimkou budou prodejny na Letišti Václava Havla a na hlavním nádraží v Praze a Brně. Co se týká obchodu Billa stop & shop na čerpacích stanicích Shell, ty zůstanou také otevřeny.

Penny Market - otevírací doba 8. května 2022

Jak to bude s otevírací dobou na Den vítězství v obchodech řetězce Penny? Na to jsme se zeptali tiskového mluvčího společnosti Tomáše Kubíka. „Přestože platí nouzový stav, ponecháme naše prodejny v neděli 8. května zavřené, aby si naši zaměstnanci mohli odpočinout,“ odpověděl redakci eXtra.cz.

Kaufland - otevírací doba 8. května 2022

Také obchody německého řetězce Kaufland zůstanou v neděli 8. května 2022 uzavřeny.

Lidl - otevírací doba 8. května 2022

V neděli 8. května budou všechny prodejny Lidl uzavřeny,“ informovala tisková mluvčí této společnosti Iveta Barabášová. „Dopředu by si tak měli nakoupit především zákazníci, kteří chtějí potěšit své maminky, protože na druhou květnovou neděli připadá jejich svátek,“ dodala.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy