Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Otevírací doba obchodů během květnových svátků. Jak si nakoupíte na Svátek práce a Den vítězství?

Jak bude otevřeno o státním svátku?
Zdroj: Unsplash
otevírací doba

Jaká bude otevírací doba ve vašem oblíbeném supermarketu během květnových svátků? Svátek práce i Den vítězství letos připadly na neděli, což mnohým asi radost neudělá. Víte, kdy a kde si v obchodech větších než 200 metrů čtverečních 1. a 8. května 2022 nakoupíte? Redakce eXtra.cz se zeptala jednotlivých obchodních řetězců.

Jaké budou otevírací doby během Svátku práce a Dne vítězství? Svátky sice připadají na neděli a dne volna se nedočkáme, byli bychom však nemile překvapeni, pokud bychom zamířili do našeho oblíbeného obchodu a skončili přede dveřmi.

Řetězce se aktuálně nemusí řídit zákonem, který zakazuje obchodům s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních mít ve vybraných svátcích otevřeno. Platí totiž stále nouzový stav, který dává řetězcům volnou ruku, zda své služby zákazníkům nabídnou, nebo ne.

Makro - otevírací doba 1. a 8. května 2022

Jak bude otevřeno během dvou květnových svátků v obchodech řetězce Makro? Na to jsme se zeptali Kateřiny Dědkové z FleishmanHillard. „Makro bude 1. a 8. května otevřeno standardně,“ odpověděla. V oblíbeném řetězci podnikatelů Makro tak můžete plánovat nákup bez omezení.

Albert - otevírací doba 1. a 8. května 2022

Jak to bude s otevírací dobou během květnových svátků v supermarketech a hypermarketech Albert? Prodejny Albert zůstanou 1. května otevřené, naopak 8. května budou zavřené. Jediným otevřeným "Albertem" tento den bude hypermarket v DOC Mercury v Českých Budějovicích, který je v místě dopravního uzlu – nádraží, informuje Albert na svých stránkách.

Globus - otevírací doba 1. a 8. května 2022

Hypermarkety Globus mají standardně otevřeno od 7:00 do 21:00 a v tomto čase bude otevřeno také 1. května 2022. V neděli 8. května 2002 ale zůstanou brány tohoto obchodního řetězce uzavřeny. Redakci eXtra.cz to potvrdila tisková mluvčí společnosti Lucie Kovandová.

Billa - otevírací doba 1. a 8. května 2022

Podobně tomu bude během květnových svátků také v prodejnách Billa. V neděli 1. května 2022 nakoupíte v běžné otevírací době. Následující neděli, na Den vítězství 8. května 2022, zůstane většina prodejen uzavřena. Výjimkou budou prodejny na Letišti Václava Havla a na hlavním nádraží v Praze a Brně. Co se týká obchodu Billa stop & shop na čerpacích stanicích Shell, ty zůstanou také otevřeny.

Penny Market - otevírací doba 1. a 8. května 2022

Jak to bude s otevírací dobou během květnových svátků v obchodech řetězce Penny? Na to jsme se zeptali tiskového mluvčího společnosti Tomáše Kubíka. „V neděli 1. května bude ve všech prodejnách běžná otevírací doba. Přestože platí nouzový stav, ponecháme naše prodejny v neděli 8. května zavřené, aby si naši zaměstnanci mohli odpočinout,“ odpověděl redakci eXtra.cz.

Kaufland - otevírací doba 1. a 8. května 2022

Obchody německého řetězce Kaufland budou 1. května 2022 otevřeny. Naopak 8. května 2022 zůstanou všechny Kauflandy uzavřeny.

Lidl - otevírací doba 1. a 8. května 2022

„V neděli 1. května platí pro všechny prodejny Lidlu běžná otevírací doba. Jinak tomu ale bude o týden později, 8. května, kdy budou prodejny uzavřeny,“ informovala tisková mluvčí této společnosti Iveta Barabášová. „Dopředu by si tak měli nakoupit především zákazníci, kteří chtějí potěšit své maminky, protože na druhou květnovou neděli připadá jejich svátek,“ dodala.

Související články

Další články