Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Otevírací doba o Velikonocích: Na Velký pátek a Velikonoční pondělí máme smůlu

Otevírací doby o Velikonocích 2021: Nakoupíte na Velký pátek a Velikonoční pondělí?
Zdroj: pixabay.com
+ Dalších 15 fotografií
OTEVÍRACÍ DOBA
Letošní Velikonoce budou probíhat v podobném duchu jako ty minulé. Velký pátek připadá na 2. dubna, Velikonoční pondělí pak budeme slavit 5. dubna. Ani o jednom z těchto dnů si nakonec kvůli rozhodnutí vlády nenakoupíte.

Ačkoliv jsme si mysleli, že letos už nebudeme muset psát "Velikonoce budou jiné než obvykle", opak je pravdou. Už druhý rok proběhnou v covidovém režimu. Změny se dotknou i obchodů s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních. Řada řetězců počítala s tím, že bude mít během Velkého pátku otevřeno, týkalo se to například Kauflandu nebo řetězce Globus. Vláda však nařídila, že obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních musí zůstat zavřené. A nakonec nařídila zavřít prakticky všechno. Otevřené mohou být pouze čerpací stanice, lékárny či prodejny na letištích nebo nádražích.

Penny Market

Obchodní řetězec Penny zatím neplánoval měnit svou otevírací dobu. Upozorňují ovšem, že vše závisí na rozhodnutích vlády. Brány tohoto řetězce se nakonec neotevřou na Velký pátek a během Velikonočního pondělí.

Lidl

"Počítáme s uzavřenými prodejnami na Velikonoční pondělí(5. 4). V ostatních dnech je plánována běžná otevírací doba," sdělil nám Tomáš Meler, tiskový mluvčí společnosti Lidl během března. Aktuální vývoj situace měl nakonec za následek, že v Lidlu si v roce 2021 nenakoupíte ani na Velký pátek.

Albert

Obchody Albert zůstanou na Velikonoční pondělí zavřené. Velikonoce budou pro zaměstnance tohoto řetězce časem k odpočinku. "Nouzový stav nám umožňuje svobodnou volbu, které jsme využili tak, aby si naši kolegové na prodejnách i distribučních centrech mohli zaslouženě odpočinout se svými rodinami," vyjádřili se zástupci společnosti. Nakonec si zaměstnanci budou moci dopřát odpočinku i na Velký pátek.

Billa

Rakouský řetězec Billa se rozhodl nechat své pobočky na Velikonoční pondělí zavřené. „Zaměstnanci našeho obchodního řetězce prožívají hektické období, které trvá už rok. Proto je naším primárním cílem ponechat jim možnost si vydechnout a načerpat síly do dalších dní,“ uvedla Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace Billa ČR. Zavřené tentokrát zůstanou i prodejny na Letišti Václava Havla a na Hlavním nádraží v Praze. Výjimku tvoří pouze čerpací stanice Shell s konceptem BILLA stop & shop, které zůstanou otevřené. Pobočky Billy zůstanou zavřené také na Velký pátek.

Makro

Stejně jako loňský rok i letos se Makro rozhodlo své pobočky na Velikonoční pondělí uzavřít. Stejně jako u všech ostatních také Makro se bude řídit podle aktuálních nařízení vlády. Od soboty 3. 4. do neděle 4. 4. však bude platit aktuální otevírací doba 8 - 21. Zlatí a stříbrní partneři pak budou moci do obchodu vtrhnout v sobotu o dvě a v neděli o hodinu dřív. V pátek 2. 4. zůstane zavřeno.

Vše podstatné o Velikonocích (zvyky, tradice, recepty, zajímavosti, jak slaví celebrity…) ➔

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy