Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Otevírací doba o Velikonocích: Kdy si nakoupíte o nadcházejících svátcích?

Otevírací doba Velikonoce 2022. Kdy budou otevřeny obchody?
Zdroj: pixabay.com
+ Další 2 fotografie
otevírací doby

Jak si nakoupíte ve vašem oblíbeném supermarketu během Velikonoc? Oslovili jsme jednotlivé řetězce působící na našem území a nabízíme vám stručný přehled otevíracích dob během velikonočních svátků.

Jaké budou otevírací doby během Velikonoc? Velikonoční prázdniny začínají už ve čtvrtek 14. dubna a budou trvat do Velikonočního pondělí 18. dubna. Prodloužený víkend čeká také na pracující, ti budou mít volno od Velkého pátku, který letos připadá na 15. dubna, do Velikonočního pondělí 18. dubna. Kdy se na prodloužený víkend zásobit?

Podle zákona nesmí totiž chrámy konzumu – obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních – během vybraných svátků otevřít. Nakoupíte ale v menších obchodech, v prodejnách v nemocnicích, na letištích, nádražích, na pumpách nebo v lékárnách. Mezi vybrané svátky patří Velikonoční pondělí, během kterého tak ve svém oblíbeném supermarketu nenakoupíte. Během Velkého pátku zůstanou prodejny otevřeny.

Makro - otevírací doba o Velikonocích

Jak bude otevřeno během velikonočních svátků v obchodech řetězce Makro? Na to jsme se zeptali Kateřiny Dědkové z FleishmanHillard. „Bez časového omezení nás můžete navštívit od Velkého pátku až do neděle, tedy mezi 15. - 17. 4. Na Velikonoční pondělí, tedy 18. 4., budou všechny naše prodejny uzavřeny,“ odpověděla.

Albert - otevírací doba o Velikonocích

A co síť supermarketů a hypermarketů Albert? Na to nám odpověděl Jiří Mareček, ředitel komunikace tohoto řetězce: „Na Velikonoční pondělí zůstanou prodejny Albert zavřené. V našich prodejnách mohou zákazníci nakoupit v běžné otevírací době v pátek i během víkendu. Následně otevřeme prodejny v úterý ráno opět podle běžné otevírací doby.“

Globus - otevírací doba o Velikonocích

Hypermarkety Globus budou během Velikonoc otevřeny denně od 7 do 21 hodin, a to včetně Velkého pátku 15. 4. 2022. Zavřeny všechny hypermarkety Globus budou na Velikonoční pondělí (18. 4. 2022). Potvrdila nám to Lucie Kovandová z této společnosti.

Supermarkety BILLA - otevírací doba o Velikonocích

Na Velký pátek 15. dubna zůstanou všechny obchody BILLA otevřené a zákazníci si tak stihnou nakoupit na prodloužený velikonoční víkend. Na Velikonoční pondělí 18. dubna pak bude většina prodejen BILLA uzavřena.

Výjimku ze zákona tvoří tři prodejny, a to BILLA na Letišti Václava Havla, na hlavním vlakovém nádraží v Praze a v Brně, kde si zákazníci nakoupí i během pondělního svátku. Otevřeny zůstanou také všechny obchody BILLA stop & shop na čerpacích stanicích Shell. Redakci eXtra.cz o tom informovala tisková mluvčí a manažerka korporátní komunikace Dana Bratánková.

Penny Market - otevírací doba o Velikonocích

Jinak tomu nebude ani v prodejnách řetězce Penny. V souladu se zákonem zůstanou naše prodejny uzavřeny na Velikonoční pondělí. V ostatní dny před i po Velikonocích budou mít všechny naše prodejny běžnou otevírací dobu,“ odpověděl eXtra.cz Tomáš Kubík z této společnosti.

Kaufland - otevírací doba o Velikonocích

V německém řetězci Kaufland si budete moci nakoupit každý den kromě Velikonočního pondělí, kdy budou všechny prodejny Kaufland v souladu se zákonem uzavřeny.

Lidl - otevírací doba o Velikonocích

A jaká je velikonoční otevírací doba Lidlu? Na Velký pátek bude otevřeno, o Velikonočním pondělí zůstanou prodejny Lidl uzavřeny.

IKEA - otevírací doba o Velikonocích

Jak bude mít otevřeno IKEA? Nábytek a doplňky do domácnosti budete moci nakoupit téměř po celé velikonoční svátky kromě Velikonočního pondělí, kdy bude v souladu se zákonem zavřeno.

Vše podstatné o Velikonocích (zvyky, tradice, recepty, zajímavosti, jak slaví celebrity…) ➔

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy