Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Otevírací doba na Velikonoce 2020: Kvůli koronaviru smí být otevřeno, které obchody přesto zavřou

Zdroj: Pixabay.com/koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
přehled
Ačkoliv budou jiné než obvykle, Velikonoce se blíží a s nimi i změněná otevírací doba obchodů. Už tento týden v datu 10. dubna bude Velký pátek, na 12. dubna pak vychází Velikonoční neděle a Velikonoční pondělí bude 13. dubna. Kvůli nouzovému stavu mohou mít o svátcích otevřeno i prodejny nad 200 m2, některé ale přesto zavřou. Kde si nakoupíte a kde naopak ne?

Česká obchodní inspekce vydala prohlášení, že je-li vyhlášen nouzový stav, zákaz prodeje o státních svátcích se neuplatní. I prodejny nad 200 m2 proto mohou mít otevřeno, není to ale povinností a je tedy jen na vedení obchodů, zda zavřou či nikoliv. Kde si během Velikonoc nenakoupíte?

Tesco

Prodejny Tesco budou během Velikonočního pondělí zavřené. Fungovat nebude ani online prodej a doručování nákupů až domů. Otevřené zůstanou pouze menší prodejny Tesco Express a čerpací stanice Tesco.

Albert

Ačkoliv nouzový stav povoluje na státní svátek otevřít i prodejny nad 200 m2, Albert zůstane zavřený. „Jsme rádi, že máme možnost samostatného rozhodnutí, zda otevřít obchody, či je nechat zavřené. Máme mnoho kolegů, kteří by chtěli o Velikonočním pondělí přijít do práce, mimochodem, ve svátek platíme stoprocentní příplatek. V tomto případě ale v rozhodování hraje velkou roli krizová situace a mimo jiné také konzultace s odborovými organizacemi. Proto necháme obchody zavřené a doporučíme lidem, aby odpočívali,“ sdělil webu Kupi.cz ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Kaufland

Všechny prodejny Kaufland zůstanou během Velikonočního pondělí zavřené. „Jsme si velmi dobře vědomi toho, jak mimořádně náročná je současná situace pro naše zaměstnance. Nesmírně si jejich každodenního pracovního nasazení vážíme a Velikonoční pondělí vnímáme jako čas, kdy si mohou odpočinout a strávit svátky v klidu, se svou rodinou,“ uvedla pro Kupi.cz tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Billa

Až na výjimky si nenakoupíte ani v prodejnách Billa. Na Velikonoční pondělí budou zavřené všechny kromě poboček na Letišti Václava Havla, na Hlavním nádraží v Praze a také na všech čerpacích stanicích Shell s konceptem Billa stop & shop.

Lidl

Pobočky prodejen Lidl zůstanou na Velikonoční pondělí uzavřené.

Makro

„Ačkoliv máme jako velkoobchod výjimku ze zákona a můžeme mít otevřeno, rozhodli jsme se na Velikonoční pondělí tak neučinit. Všichni naši zaměstnanci v posledních týdnech pracovali na absolutní maximum a podávali v práci neuvěřitelné výkony. Chceme jim dopřát odpočinek,“ uvedla manažerka komunikace Romana Nýdrle.

Globus

Vedení prodejen Globus se rozhodlo dát zaměstnancům volno, i tyto pobočky proto zůstanou zavřené.

Penny

„Výklad zákona o otevírací době ze strany ČOI jsme zaznamenali. My ovšem žádné změny v otevírací době nechystáme. Na Velikonoční pondělí budou naše prodejny zavřené tak jako obvykle. Zejména pro naše zaměstnance je to možnost si odpočinout a strávit čas s rodinou. Všichni víme, že pro ně, stejně jako pro všechny profese v první linii, byl poslední měsíc velmi náročný a volný den na odpočinek si právem zaslouží. Jsme hrdí na to, jak fyzicky i psychicky náročnou situaci zvládají. Za jejich přístup a nasazení jsme velmi vděční a děkujeme jim za to,“ sdělil Kupi.cz mluvčí Penny Marketu Tomáš Kubík.

Velký pátek a Velikonoční neděle

Přes velikonoční svátky bude zavřeno pouze na Velikonoční pondělí. Na Velký pátek a Velikonoční neděli budou všechny prodejny fungovat v běžném režimu, tedy s klasickou otevírací dobou, na kterou jsou zákazníci zvyklí. Pouze nonstop prodejny budou v neděli uzavřeny ve 23:00 a v úterý se jejich brány otevřou v 6:00.

Související články

Další články