Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Otesánek Anna (15) váží 172 kilo: Přesto vyhrála soutěž krásy!

Patnáctiletá Anna vyhrála Miss Amazing
Zdroj: Profimedia/YouTube
Teprve patnáctiletá Anna váži skoro dva metráky. Nemůže totiž přestat jíst, rodiče před ní dokonce zamykají ledničku. I tak se dívka dokázala prosadit v soutěži krásy.

Anna Hankins z Mississippi si bohužel nemůže pomoci, má nutkavou potřebu neustále jíst. Dívka trpí vzácným Prader-Williho syndromem, jenž připadá zhruba na 1 dítě z 15000 narozených. Příčinou PWS je genetická porucha na 15. chromozomu, nemoc nelze vyléčit.

Mezi její příznaky patří obezita způsobená právě neovladatelnou chutí k jídlu a přejídáním, nedostatečný vývoj pohlavních orgánů a nenormálně snížené napětí svalů. PWS má i v Česku svoje stránky www.prader-willi.cz, protože děti s tímto syndromem bývají často šikanované.

Podobně je na tom Anna. Je tak obézní, že potřebuje přístroj, který jí pomáhá dýchat, nedokáže se sama obléct či obout. Je na dietě, ale ani to jí nepomáhá zhubnout, protože její tělo neumí jídlo správně zpracovat. „Sní všechno, co vidí. Nemůže to ovládat. Má hlad nonstop,“ shrnula její maminka, bankovní úřednice Jennifer (37), pro Daily Mail

Účast a dokonce vítěství v soutěži krásy pro hendikepované Miss Amazing (Slečna Úžasná) nyní Anně výrazně zvedly sebevědomí. Ačkoli totiž švýcarští lékaři Prader a Willi syndrom popsali už v roce 1956, pořád je málo lidem i z řad odborníků znám. „Nemůžeme jít ani do restaurace. Lidé si na nás ukazují prstem a posmívají se. Nevědí, že je Anna nemocná,“ říká Jennifer.

Související články

Další články