Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Otěhotněla těhotná: Ženě (39) se narodily naráz dvě různě staré děti

Rebecca Roberts čekala syna, o 12 týdnů později přibyla dcera
Zdroj: Profimedia
Vzácný jev

Taková věc se nestává často, ale přesto se ve světě najdou výjimky. Britka Rebecca Roberts (39) je jednou z mála, kterým se podařilo otěhotnět v době, kdy už čekala dítě. Původně čekala pouze syna, ale ve dvanáctém týdnu těhotenství jí lékařka oznámila, že nosí v břiše ještě jedno dítě, a to holčičku. Sourozenci od sebe z hlediska početí byli tři týdny, avšak vyjmuti byli pomocí císařského řezu ve stejnou dobu. 

Devětatřicetileté Rebecce Roberts se podařilo něco, co se nepovede každému. Otěhotněla podruhé v době, kdy už jedno dítě čekala. V břiše měla syna, kterého pojmenovala Noah.

Překvapení z dalšího těhotenství

Ve dvanáctém týdnu těhotenství šla na sonograf a od doktorky se k překvapení všech dozvěděla, že čeká holčičku, Rosalii. „Mluvila jsem se svou doktorkou o mém předchozím vyšetření, proto si byla vědoma toho, že čekám dítě. Byla ale tak potichu. Myslela jsem si, že se stalo něco hrozného, protože vůbec nic neříkala,” vyprávěla Rebecca v článku pro britský deník The Independent. Doktorka ženě následně řekla, že v děloze nemá pouze jedno dítě, ale dvě.

„Potom se na mě podívala a řekla: Věděla jste, že čekáte dvojčátka? Moje srdce poskočilo, zeptala jsem se jí, jestli je to pravda,” popisuje další okamžiky Rebecca. Když pak tuto radostnou novinku sdělila svému partnerovi, zpočátku jí vůbec nechtěl věřit. Byl stejně v šoku, jako ona.

Jedná se o vzácný jev

Rebecca tak patří k málo ženám, u nichž proběhl vzácný jev zvaný superfetace, tedy přeoplodnění. Ve chvíli, kdy měla v děloze embryo, došlo ke vzniku dalšího embrya po oplodnění vajíčka. Minulý rok v září tedy Rebecca Robertsová přivítala na svět holčičku i chlapečka. Děti se narodily ve stejný čas, i přesto, že je od sebe dělily tři týdny. Médiím vysvětlila, že se dvojčata nemohla narodit odděleně, protože by mohla hrozit infekce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy