Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Otěhotněla a začala škytat: Maminka (31) tím trpí už 11 let a nejde to zastavit

Zdroj: facebook
+ Další 2 fotografie
Zvláštní případ
Jednatřicetiletou maminku z Velké Británie už roky doprovází velmi nepříjemná věc, a to škytavka. Trápí ji už dlouhých jedenáct let. Žena vyzkoušela všechny různé metody, jak to zastavit, bohužel vše bylo marné. Po dlouhých testech a vyšetřeních od lékařů se konečně zjistilo, proč žena tolik škytá.

Lisa Graves z anglického Lincolnu se už několik let potýká s něčím opravdu otravným. Od roku 2008, když byla poprvé těhotná, ji začala obtěžovat škytavka. Od té doby je to už téměř 12 let a Lisa stále škytá.

„Někdy mě to probudí v noci, někdy i mého manžela,“ řekla Lisa pro Daily Mail. Škytání přichází náhodně. Někdy třeba dvacetkrát za hodinu, pak zase ani jednou.

Jednatřicetiletá maminka vyzkoušela snad už všechny různé metody od citronu po leknutí, ale nic nezabralo. Přišli tedy na řadu lékaři a Lisa musela podstoupit několik vyšetření a testů. Po rozsáhlém pátrání lékaři došli k závěru, že Lisa musela během těhotenství prodělat mozkovou příhodu. Těhotné ženy jsou na to více náchylné a jedním z vedlejších příznaků je právě škytavka.

Chronickou škytavku by Lisa mohla vyléčit, jenže odmítá léky. Mají totiž vedlejší účinky, jako je třeba nespavost, a to Lisa nechce riskovat. Dřív se za své škytání styděla, nyní to už bere jinak. Je to její součástí a se svým osudem se smířila.

Související články

Další články