Teprve čtrnáctiletý Daniel je nebezpečný a nemocný vrah. Násilnické sklony projevoval již v dřívější době. Největším tragédiím tak šlo jednoduše předejít. Mladík je vyznavačem EMO stylu, toužil po krvi a násilí. Své představy si psal do deníku a složil o nich také řadu textů.

I když se kluk léčil na psychiatrii, pouhé braní léku mu nezabránilo v tom, aby své představy zrealizoval.

Nejdříve svojí mámě rozpáral kočku, poté shodil do výtahové šachty svého kamarádka, kterého tam nechal ležet bez pomoci a utekl. Nakonec udělal to nejhorší. Na chatě ubodal svoji teprve čtrnáctiletou kamarádku Elišku.

Soud se ve čtvrtek zabýval právě případem pokusu o vraždu, kdy Daniel shodil z výšky 10,5 metrů do výtahové šachty opuštěného domu svého nejlepšího kamaráda a nechal ho tam bez pomoci.

Mladík se u soudu ke všemu přiznal a vyslovil prosbu, že by se chtěl léčit. Zda mu bude vyhověno, se dozvíme až po uplynutí 15 denní odvolací lhůty.

Celému soudu přihlížel i otec zavražděné Elišky, který odcházel od soudu značně rozrušený a neodpustil si komentář na stranu vraha. „Je to debil, měli by ho zavřít někam do klece,“ řekl.