Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Otec zalehl třítýdenní dceru Lydii v manželské posteli: Je to nemožné, říká psycholog

Otec zalehl třítýdenní dceru Lydii v manželské posteli: Je to nemožné, říká psycholog
Zdroj: usplash
Tragédie
Zapříčinění smrti vlastního dítěte je noční můra všech rodičů. Taková tragédie se stala páru z britského Hanley. Otec tam pravděpodobně ve spánku zadusil svou třítýdenní dceru Lydii. Matku novorozené holčičky čekal po probuzení otřesný pohled. Miminko, které spalo s nimi v posteli, bylo celé modré a bez známek života. Jak se tragédie mohla stát, si nemohou rodiče dodnes vysvětlit. Co na tento případ říká psycholog? Podle něj je taková příčina smrti u dítěte takřka nemožná.

Téměř 120 kilový otec miminka Tom Coomer udělal jednoho zářijového večera v roce 2016 osudovou chybu. Svou třítýdenní dcerku vzal v noci z postýlky, aby ji nakrmil. Poté ji položil mezi sebe a matku Ebony. Ta se po probuzení zděsila. Hlavička malé Lydie prý byla natlačena k zádům otce, miminko se nehýbalo a bylo bledé. Ebony se dceru snažila oživit, to se jí ale nepodařilo. Holčička zemřela na zdánlivě nejbezpečnějším místě - v posteli svých rodičů.

I když si Tom do detailů pamatuje, co se v tu noc odehrálo, na to, jak mohla holčička zemřít, si nevzpomíná. Nicméně ale přiznává, že dcerku nejspíše zalehl. "Musel jsem Lydii zalehnout, protože neexistuje jiné vysvětlení. Jsem velký muž, vážím 115 kilogramů. V noci jsem se musel převrátit," sdělil otec policistům. Zároveň ale přiznal, že s matkou dcery občas kouřili marihuanu. Že by ji kouřili i v osudový večer, ovšem popřel.

Tato tragédie je výstrahou pro ostatní rodiče, kteří si berou svá miminka do postele. I když se řada odborníků a lékařů shoduje na tom, že spaní s rodiči v jedné posteli je prospěšné, musí to probíhat za určitých podmínek a pravidel.

Uznávaný český psycholog Jeroným Klimeš má na spaní dětí s rodiči a zaléhávání jasný názor. "Už od nepaměti spaly malé děti i novorozenci s rodiči, je to přirozené. Vždycky v tom lítají drogy nebo je to kamufláž vraždy," uvedl pro Extra.cz. "Děti se nezaléhávají. Matky jsou proto nevyspalé, protože každý pohyb miminka je vzbudí. To platí i u otců, pokud nejsou pod vlivem nějaké látky, své dítě nezalehnou," uzavřel Klimeš rezolutně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy