Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Otec zakázal synovi dělat domácí úkoly: Vytočil tím rodiče celého Česka

Ilustrační fotka.
Zdroj: profimedia
GLOSA: Pokud jste si mysleli, že když vaše dítě donese domů domácí úkol, který si následně poctivě udělá, že je to něco naprosto přirozeného, tak jste na omylu. O tom, že v dnešní době přibývá čím dál tím více dětí, které se chovají arogantně a sprostě, už nemůže být pochyb. Jenomže dost co mají pedagogové práce s nevycválanými fracky, tak se musí kolikrát přít ještě s jejich rodiči. A tohle je jen jeden z dalších případů, který mluví za vše.

Od dnešního rána se na sociálních sítích neřeší nic jiného, než nekonečně dlouhý status jednoho nepříčetného tatínka, který si říká Táta parťák, a odmítá připustit fakt, že by jeho syn měl dělat domácí úkoly, přičemž argumentuje naprosto nesmyslnými názory.

Každý normální alespoň minimálně sečtělý člověk dokáže pochopit, že učitelé zadávají svým žákům domácí úkoly z nějakého důvodu. Rozhodně si na nich nechtějí vybíjet nějakou zlost, nebo jim záměrně kazit dětství otravným cvičením.

Je snad jasné, že pokud dítě navštěvuje základní školu, tak domácí úkoly slouží k tomu, aby si žák procvičil probíranou látku, a aby se stále v učivu zdokonaloval. To si však nemyslí Táta parťák a pustil se do hádky nejenom s třídní učitelkou svého syna, ale i s vedením školy.

Z naprosto nevysvětlitelného důvodu ho totiž začalo zvedat ze židle, že pokaždé, co jeho syn neudělá domácí úkol, dostane červenou propiskou do deníčku poznámku. Otec se okamžitě začal ohánět školským zákonem, kde nenajdete o domácích úkolech podle jeho slov ani zmínku.

Dále se snaží argumentovat tím, že učitelka zadáváním domácích úkolů okrádá samotného otce a jeho syna o jejich společný čas. Domácí úkoly se dělají od nepaměti a nikdo děti šikanovat nechce. Ba naopak jsou spíše ku prospěchu.

Všichni, kteří jsme zvládli úspěšně vystudovat základní vzdělání, jsme úkoly dělali a převážná část lidí nemá pocit, že by kvůli domácím úkolům nějak vážně v dětství trpěla. Táta parťák si nejspíše neuvědomuje, že tímhle stylem může z jeho dítěte vyrůst hlupák, který nebude umět napsat větu bez pravopisné chyby.

A to se pak vsaďte, že na řadu přijde další status, ve kterém bude psát, že české školství je na nic, protože nedokáže jeho syna naučit základní pravidla českého jazyka. Celý nesmyslný a naprosto zbytečný status plný hovadin a zavádějících argumentů naleznete ZDE.

Kdyby Táta parťák místo dlouhého statusu, který se vám nechce číst ani dokonce, věnoval svůj drahocenný čas a péči svému synovi, která jim dle jeho slov tak strašně moc chybí, udělal by mnohem lépe.

Napsání takového statusu muselo otci zabrat daleko víc času, než splnění jednoho domácího úkolu. Trochu k zamyšlení, ne?

Související články

Další články