Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Otec zabil devítiletého syna a pak i sebe: Bál se vakcíny proti covidu a čipu v ní

Otec zabil devítiletého syna a pak i sebe: Bál se vakcíny proti covidu a čipu v ní
Zdroj: archiv Lesley Hu / archiv Stephena O'Loughlina
+ Další fotografie
tragédie
Stephen O'Loughlin z Kalifornie zastřelil svého devítiletého syna a pak ve věku 49 let i sebe. Důvodem jeho konání mělo být to, že byl zarytým odpůrcem očkování a věřil konspirační teorii, že vakcína proti covidu-19 obsahuje čip, který bude lidem ovládat mysl. Policie našla těla poté, co Lesley Hu, maminka malého Pierce, volala o pomoc, když jí exmanžel nezvedal telefony a ze školy se jí ozvali, že její syn nepřišel. O strašlivé události informoval deník The Sun.

Stephen O'Loughlin a Lesley Hu vedli soudní spor, při němž se mělo rozhodnout o zdravotní péči pro devítiletého syna Pierce. Právní zástupkyně chlapcovy matky Lorie Nachlis uvedla, že Stephen byl psychicky nemocný, paranoidní, věřil konspiračním teoriím ohledně vakcín a byl posedlý zdravotním stavem svého syna, který neustále řešil.

Hu se s O'Loughlinem rozvedla v roce 2016 a od té doby měla o svého syna strach pokaždé, když byl zrovna u otce. S příchodem koronaviru se Stephenův psychický stav zhoršil, a když se začalo s očkováním proti nemoci covid-19, muž uvěřil tomu, že vakcína obsahuje mikročip k ovládání lidské mysli. Konspiračním teoriím podle Lesley věřil od roku 2012, kdy se přidal do podezřelé skupiny na Facebooku.

Piercova maminka se se svými obavami ohledně exmanželových postojů svěřila i soudu, dala najevo, že se chová, jako by patřil do nějakého kultu. Soud měl rozhodnout, zda bude Pierce nakonec očkován, nebo ne. Stephen se ale rozhodl vzít synův osud do svých rukou a aby ho ubránil před smyšlenou hrozbou, zastřelil ho. Zbraň pak obrátil i proti sobě.

Trest

Právní zástupkyně Hu se o chlapcově vraždě vyjádřila jako o pomstě. „Stephen potrestal Lesley tím nejohavnějším násilným činem, zabil její milované dítě. Bude teď trpět do konce svého života, přesně tak, jak si on přál,“ sdělila Nachlis televizi KRON.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy